Temat motywacji nabiera szczególnego znaczenia na przełomie grudnia i stycznia. Wiele osób decyduje się wtedy na wielkie zmiany w swoim życiu.

Początkowe zaangażowanie szybko przekształca się w rezygnację ze swoich marzeń i celów. Dzieje się to często już na początku drogi.

Okazuje się, że ,,brakuje czasu’’, pojawiają się wątpliwości i frustracja z powodu braku efektów. Do głosu dochodzą wymówki.

Ty też tak masz?

To jest w porządku, że tak właśnie się czujesz: zdenerwowana, bezradna, smutna. Konsekwencją tego jest porzucenie celu i nadzieja, że za rok znowu ,,spróbuję”.

Czy to naprawdę musi tak wyglądać? Nie!

Jak więc pozostać zmotywowanym do działania, by wreszcie osiągnąć swoje cele? Oto 5 niezawodnych sposobów:

Historie ludzi sukcesu

Czytanie inspirujących biografii, słuchanie opowieści ludzi, którzy dotarli tam, gdzie Ty chcesz być i dzielą się swoimi doświadczeniami, pozwalają Ci umocnić w sobie poczucie, że Ty też możesz to osiągnąć. Bo oni to zrobili, pokonując niekiedy większe przeszkody niż te, które Ty masz na swojej drodze. Czytaj codziennie, słuchaj lub oglądaj te historie, by zbierać jak najwięcej dowodów na to, że masz rację – to musi się udać.

5-niezawodnych-sposobów-aby-skutecznie-się-zmotywować

Koncentracja na celu

Koncentracja na celu pozwala na podejmowanie działań, które niczym wiązka lasera precyzyjnie odcinają wszystko, co przeszkadza Ci zdobyć to, czego pragniesz. Rozpraszając się, tracisz energię niezbędną do naładowania akumulatora sukcesu. Dzięki temu oszczędzasz czas, pieniądze i inne zasoby, które w przyszłości mogą okazać się bezcenne.

Moc wyobraźni

Wyobraź sobie, jak zmieni się Twoje życie, gdy Twój cel stanie się rzeczywistością. Poczuj emocje, zobacz osoby i miejsca, usłysz dźwięki. Rozsmakuj się w tym doświadczeniu. Ono jest prawdziwe, choć na razie tylko w Twoim umyśle. Powtarzaj wytrwale każdego dnia, z całą wyrazistością odtwarzanie takiego filmu, a przekonasz się, jaka moc kryje się za tym.

Przekonaj się

Sama wyobraźnia jednak nie wystarczy. Konieczne jest podjęcie działań, które wspierają Cię na drodze do celu. Gdy widzisz postęp, dostrzegasz zmianę, jaka dokonuje się w Tobie, to Cię napędza. Buduje w Tobie coraz silniejsze i trwalsze przekonanie, że jednak dasz radę. Zrobisz to. Krok po kroku, dzień po dniu. Nagradzaj siebie za małe i większe sukcesy. Pochwal i doceń siebie w drobnych rzeczach. Dostrzegaj to, co już osiągnąłeś.

5-niezawodnych-sposobów-na-to-by-skutecznie-zmotywować-się-do-dzialania-1024x1024

Nie dyskutuj z wymówkami

Wydaje Ci się, że ciągle coś Cię blokuje? Słyszysz w swojej głowie powtarzające się uporczywie stwierdzenia typu: ,,po co Ci to?”, ,,przecież szkoda czasu, co się będziesz męczyć?”, ,,,Nie warto”. Nie poddawaj się takim słowom. Odetnij je zaraz, jak tylko się pojawią. Jeśli tego nie zrobisz, oddasz im władzę, a one brutalnie to wykorzystają, oddalając Cię od celu.

Czym jest motywacja?

Motywacja to siła napędowa do realizacji Twoich celów. Popycha Cię ona do działania w kierunku ich osiągnięcia.

Motywacja jest tym, co pozwala Ci wyruszyć w drogę do celu. Jak pewnie sama przekonałaś się już nie raz, jej zapasy szybko się wyczerpują. Wtedy z pomocą przychodzi determinacja.

Książka-Droga-do-zwycięstwa-1024x1024

Brakuje Ci motywacji do działania? Chcesz odkryć konkretnie i sprawdzone wskazówki dotyczące osiągania celów?

Mnóstwo skutecznych narzędzi znajdziesz w książce ,,Droga do zwycięstwa”. Kliknij tutaj i dowiedz się więcej:

Książka “Droga do zwycięstwa”

Olimpia Koziorowska
autorka książki ,,Droga do zwycięstwa”, biegaczka, zdobywczyni Korony Maratonów Polskich, fizjoterapeutka, twórca projektu Szczęśliwy Biegacz.

Pomagam ambitnym osobom zmienić swoje życie na lepsze poprzez kształtowanie nawyków sukcesu.

Temat Cię zainteresował? Sprawdź również:

  1. Pokonaj demotywatory i idź prosto do celu!
  2. Jak zmotywować się do zmiany stylu życia?
  3. Czy środowisko wpływa na osiąganie celu?
  4. Jak skutecznie zmienić swój styl życia? Podsumowanie
  5. Kropla drąży skałę czyli… o konsekwencji słów kilka
Poprzedni
Następny