jak-osiagac-cele-751x1024 Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego ludzie tak uwielbiają tańczyć? Czasem ciężko jest coś wyrazić słowami – trzeba to poczuć. W tańcu czujemy się wolni, jesteśmy sobą, nieskrępowani żadnymi ograniczeniami.

Kiedy poczujemy rytm muzyki, nogi same rwą nam się do tańca. Nie zastanawiamy się czy wypadniemy dobrze czy źle, po prostu płyniemy w rytm muzyki – to właśnie jest piękne. Kiedy ćwiczymy jakąś choreografię i coś nam nie wychodzi, próbujemy do skutku, poprawiamy błędy, po czym wykonujemy kolejne kroki. To oczywiste, jeśli chcemy nauczyć się układu, po prostu powtarzamy go raz po raz. Poprawiamy błędy, czerpiąc niesamowitą radość z tego, że idzie nam coraz lepiej.

Bądź tancerką w swoim życiu

Wyobrażacie sobie sytuację, kiedy cała sala ćwiczy jakiś układ, dajmy na to jazzowy. Nagle jeden z tancerzy myli się raz, później drugi i trzeci, po czym stwierdza: „Nie wychodzi mi. Jestem do niczego. Przestaję trenować”. Reszta popatrzyłaby na niego jak na kompletnego głupka. Jak to: „nie wychodzi mi”? To przecież normalna kolej rzeczy, po to ćwiczymy, żeby stawać się coraz lepszymi w tym co robimy. Wykonujemy kolejne kroki, których nie znamy, żeby nauczyć się czegoś nowego. Jak można rezygnować z czegoś, bo „coś nie wychodzi”?  To jakaś totalna abstrakcja. Tak samo jest w życiu, jeśli chcesz osiągnąć sukces, musisz twardo dążyć do wyznaczonego sobie celu, uczyć się, próbować do skutku, aż osiągniesz sukces.

Poczuj rytm, rób to co kochasz!

Inspiracje do osiągania wyznaczonych celów możesz znaleźć w tańcu. Jeśli czegoś w życiu bardzo chcesz – wejść na Mount Everest, otworzyć cukiernię, zostać pilotem – wyobraź sobie, że jesteś tancerzem i uczysz się choreografii. Możesz opuścić salę dopiero, dopóki zatańczysz poprawnie cały układ. Wiadomo – zaczynasz od zera, ale nie tracisz z oczu celu, próbujesz, uczysz się nowości, żeby osiągnąć to, co sobie zaplanowałeś.

Wytańcz sukces!

Wszystko zaczyna się… od zera. Uczysz się powoli, najpierw przyglądasz się jak tańczy choreograf. Niepewnie stawiasz kroki, obserwujesz innych wokół Ciebie.  Z czasem idzie Ci coraz lepiej i lepiej. Co jakiś czas się mylisz – plączą ci się nogi, gubisz rytm. Ale co z tego? Czujesz, że zbliżasz się do celu. Nic nie jest w stanie Cię zatrzymać. W końcu się udaje. Wytańczyłeś to. Wytańczyłeś swój sukces. I czujesz taką satysfakcję, której nawet nie potrafisz opisać. Trzeba to poczuć.

Artykuł Cię zainteresował? Sprawdź również: W Twoje życie wkradła się nuda? Czas na zmiany! 

Poprzedni
Następny