cloud-2104829_960_720 Masz poczucie monotonii? Czujesz, że utkwiłaś w martwym punkcie a w Twoje życie wdarła się nuda? Chciałabyś wprowadzić zmiany, zrobić coś nowego, ale nie widzisz na to perspektyw?

Nie musisz od razu zmieniać całego swojego życia o 180 stopni. Wystarczy, że wprowadzić kilka niewielkich zmian, odświeżyć parę rzeczy wokół siebie… żeby odetchnąć świeżym powietrzem, odrobinę się zainspirować i zacząć myśleć kreatywnie! Koniec z nudą, czas na zmiany!

Pora na porządki!

To powinien być pierwszy punkt na Twojej liście. Przeglądnij zawartość szaf, zrób przegląd ubrań, wyciągnij z dnia szafy bluzki i sukienki, których do tej pory nie zakładałaś. Zazwyczaj sięgamy ciągle po te same zestawy ubrań a kiedy stoimy przy otwartej szafie, towarzyszy nam myśl: “Nie mam co na siebie włożyć”. Oczywiście… a na dnie szafy pewnie jeszcze leżą ubrania z metkami, których do tej pory nie miałaś okazji założyć. Czas na zmiany! Wyrzuć stare rzeczy… nie tylko ubrania! Zepsute sprzęty elektroniczne, zbite ramki, figurki, które straszą swoim wyglądem, ale ciągle zwlekasz z ich wyrzuceniem. Stare buty, przeterminowane kosmetyki, pojedyncze skarpetki, puste butelki, przeterminowane jedzenie… Uporządkuj pomieszczenia w których przebywasz.

Małe przemeblowanie!

Czasem przestawienie łóżka z prawej strony pokoju na lewą lub przesunięcie biurka pod okno, może naprawdę wiele zmienić! Wystarczy małe przemeblowanie w pokoju, żeby wygląd pomieszczenie nabrał świeżości. W końcu czas na zmiany! Możesz inaczej poukładać rzeczy na półkach, kupić zielone kwiatki, powiesić interesujący obraz. Chcesz zmian? Odśwież wnętrze pokoju!

the-eleventh-hour-3101625_960_720

Czas dla siebie!

Znajdź czas dla siebie, odpocznij, zrób sobie domowe SPA. Wolisz wieczorną, relaksującą kąpiel z płatkami róż, świecami i cichą muzyką? A może wolisz SPA z przyjaciółką? Nie dość, że poczujesz się pięknie, to jeszcze poprawisz sobie humor! Do całego rytuału piękna zawsze można dołączyć filiżankę dobrej kawy lub pucharek z lodami. Nadal masz ochotę na zmiany? Zmień fryzurę, zrób sobie paznokcie lub brwi, kup nową bluzkę czy sukienkę. Drobna zmiana naprawdę potrafi zdziałać cuda!

Zainspiruj się!

Internet jest pełen inspiracji. Bez problemu znajdziesz w nim informacje na temat tego, jak upiększyć mieszkanie, znajdziesz tutoriale  z poradami na temat makijażu czy doboru odpowiednich ubrań. Możesz także wyszukać zapowiedzi ciekawych wydarzeń w Twojej okolicy, w których warto  wziąć udział a przy okazji nawiązać nowe znajomości. Możesz również zainteresować się aktywnością fizyczną odpowiednią dla Ciebie – dołącz do klubu biegaczy, zapisz się na fitness czy na kurs tańca. Znajdź sport, który naprawdę Cię zainteresuje. Poznasz nowe osoby o podobnych zainteresowaniach, poprawisz swoją kondycję i wygląd sylwetki a do tego rozładujesz stres i negatywne emocje! Jeden krok w stronę zmiany, a jak wiele korzyści!

Rzeczy ważne i ważniejsze

Zazwyczaj, takie drobne zmiany pomagają przywrócić równowagę, poprawiają nastrój i sprawiają, że na twarzy pojawia się uśmiech. Czasem jednak, problem nie tkwi jedynie w chwilowym pogorszeniu nastroju… Poczucie monotonii utrzymuje się długo, ciągle jesteś przygaszona, z niczego się nie cieszysz, drobne rzeczy przestały sprawiać Ci przyjemność i nawet przyjaciółka czy tabliczka czekolady nie potrafi Cię rozweselić. Wtedy warto podjąć poważniejsze kroki w stronę zmiany – przewartościować swoje życie. Być może przytłacza Cię nadmiar obowiązków i powinnaś z czegoś zrezygnować? Może Twoja praca Cię nie satysfakcjonuje i potrzebujesz zmian na polu zawodowym? Poważne decyzje wymagają zastanowienia, przeanalizowania plusów i minusów. Czasem jednak warto dokonać zmian, podjąć ryzyko i wyjść ze swojej, bezpiecznej strefy komfortu.

Poprzedni
Następny