Twój biznes jest o Tobie. Jest o Twoich uczuciach, marzeniach, pragnieniach, o Twoich smutkach, lękach i łzach. Jest o miłości i odrzuceniu, wolności i zniewoleniu, jest o każdym „dziś” w Twoim życiu. 

Jak się czujesz, kiedy to czytasz? Czy potrafisz zobaczyć Swój biznes jako Twoje lustrzane odbicie?  Potrafisz wyobrazić sobie, że Ty i Twój biznes to jedno? Że nie możesz tego rozdzielić i że to Ty i tylko Ty każdą swoją myślą go tworzysz, budujesz, kreujesz? 

To proste założenie nie jest dla wielu oczywiste, bo siła dotychczasowych nauk i przekazów każe nam oddzielać osobiste od zawodowego, pieniądze od pragnień a biznes od uczuć i nieustannie badać konkurencję. 

Tymczasem, ludzie, którzy tworzą biznes w połączeniu ze wszystkimi aspektami Swego życia. Doświadczają nowej jakości zarabiania pieniędzy i budowania czegoś więcej niż firma. Zauważają, że rozwijając siebie, dbając o swoje życie osobiste, uczuciowe, relacje – otrzymują genialne rezultaty finansowe w firmie.  Wiedzą, że kiedy zrobią coś dobrego dla siebie lub świata to najwiecej dobrego zadzieje się w firmie. Od teraz już nie muszą wybierać pomiędzy czymkolwiek. Od teraz wszystkie elementy są zintegrowane i statek może wypłynąć na szerokie wody. 

Czego potrzebujesz? 

Twój statek czyli Twój biznes potrzebuje Ciebie. Czego Ty potrzebujesz? Potrzebujesz stanąć w absolutnej prawdzie, w pełni swoich uczuć, w całości swoich przeżyć, w miłości do swoich pragnień. Gdy zobaczysz siebie kompletną, zobaczysz w całości swój biznes. Kiedy zobaczysz swoje otoczenie, ludzi, sprawy, którym dajesz uwagę, zobaczysz środowisko swojej firmy i dopiero wtedy będziesz mogła zadecydować, w jakim kierunku popłynie Twój statek. 

Myśli i przekonania

Najistotniejsze jest to, że kiedy przejmiesz całkowicie stery Swojego biznesu, zobaczysz, jak nieograniczoną moc kreacji posiadasz. Wszystko, co ograniczało do tej pory rozwój Twojej firmy było Twoim i jednocześnie nie Twoim ograniczeniem. Twoim, ponieważ pochodziło z Twojego podświadomego umysłu. Nie Twoim, bo ten pakiet ograniczeń otrzymałaś w  „prezencie” od rodziny, bliższego i dalszego otoczenia. Ponieważ człowiek funkcjonuje ok 90%  swojego czasu z podświadomego umysłu, warto zauważyć wszystkie  „skarby” naszej podświadomości, bo to ona jest głównym decydentem w naszym życiu. 

Owe „ Skarby” to myśli, przekonania, kody, które zostały nam niejako wgrane przez rodziców, dziadków, nauczycieli, środowisko. My odtwarzamy je bardzo często zupełnie nieświadomie i w zupełnej sprzeczności z naszymi pragnieniami. Odnosząc się do biznesu możemy sobie wyobrazić sytuację, gdzie podejmując decyzję np odnośnie ceny na nasz produkt, w naszym umyśle pojawiają się myśli „ ludzie nie mają pieniędzy”, „ ludzie nie wydają pieniędzy ma głupoty”, „ nikt tego nie kupi”, „ muszę być konkurencyjna cenowo”, „ na początku mogę stracić”, „ za wysokie progi” itp, itd.

To Ty jesteś kapitanem swojego statku

Oczywiście wszystkie te myśli są dla nas niewidzialne, niesłyszalne i jedynie efekty naszych decyzji są odczuwalne. Dlatego bardzo ważne jest, by uświadomić sobie, że wszelkie ograniczenia płyną z naszego umysłu, który jest jak zaprogramowany komputer i działa często bardzo automatycznie, analizując miliony danych i informacji, niestety pomijając te najważniejsze dotyczące naszych pragnień, marzeń, uczuć i nieograniczonej mocy naszej kreacji. Dobra informacja jest taka, że kody, myśli, przekonania możemy transformować, możemy stworzyć nowy system operacyjny, tym razem połączony z nami i naszymi pragnieniami.

Reasumując,  Twój biznes jest o Tobie, Ty jesteś Kreatorką Swojego Życia i Biznesu, Ty decydujesz, jakie przekonania, myśli wybierasz. To Ty wybierasz Swoje otoczenie i Ty i tylko Ty jesteś kapitanem swojego statku. Ty wyznaczasz kierunek.

Dokąd popłyniesz w roku 2021…?

Kogo zabierzesz na pokład…? 

Dorota-Rengel

Życzę pięknej podróży w 2021 Rok.
Dorota Rengel – Mentoring, Psychologia Energii, Theta Healing

Temat Cię zainteresował? Sprawdź także:

  1. Sukcesja biznesu, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo przedsiębiorstwa
  2. Canva w biznesie – czym jest i dlaczego warto z niej korzystać?
  3. Własny biznes – jak zacząć? Jaką formę działalności wybrać? Z czego możesz skorzystać na start? Sprawdź!
  4. Kropla drąży skałę czyli… o konsekwencji słów kilka
  5. Uważność życiowa – klucz do czerpania z życia pełnymi garściami!

 

Poprzedni
Następny