arnel-hasanovic-MNd-Rka1o0Q-unsplash

Czym jest Canva i dlaczego warto z niej korzystać, prowadząc biznes? Canva to jedno z najbardziej popularnych narzędzi do tworzenia różnego rodzaju materiałów graficznych stworzone w 2012 roku.

Program jest dostępny online zarówno na komputerze jak i w postaci aplikacji na smartfony. Po Canvę warto sięgnąć z wielu powodów, zwłaszcza jeżeli prowadzisz firmę i tworzysz różnego rodzaju dokumenty lub materiały promocyjne do swoich kanałów w mediach społecznościowych. Oto kilka zalet tego programu.

  • Prosty, intuicyjny panel – Canva jest dostępna zarówno w angielskiej jak i w polskiej wersji językowej. Poruszanie się po jej menu nie jest skomplikowane, a sama praca nad projektem bardzo przyjemna.
  • Szybka edycja i tworzenie – w Canvie możemy w bardzo szybki sposób zarówno edytować istniejące szablony jak i kreować własne, zupełnie od zera. Nasze projekty zapisują się automatycznie. Dodatkowo Canva funkcjonuje również jako aplikacja na smartfony, więc zawsze masz dostęp do swoich grafik, które możesz pobierać, zapisywać na dysku Google, przesyłać innym osobom linki do ich edycji lub udostępniać bezpośrednio na Facebooku.
  • Wielofunkcyjność – w programie możemy tworzyć wszelkie interesujące nas projekty graficzne od certyfikatów czy zaproszeń przez grafiki do mediów społecznościowych, animacje i planery po prezentacje i ebooki. Ogranicza nas tylko wyobraźnia:)
  • Zbiór inspiracji – nawet jeśli nie mamy zmysłu estetycznego, Canva oferuje nam bibliotekę grafik, filmów, muzyki i zdjęć, z których możemy czerpać natchnienie w czasie własnej pracy lub dowolnie je edytować.
  • Ekonomiczność – program działa w wersji bezpłatnej i pro. Jednak już w wersji darmowej możemy zdziałać bardzo wiele, a gdybyśmy chcieli przejść na pakiet pro, dostajemy gratis próbny miesiąc.

A zatem kto już korzysta z Canvy, a kto chce poznać więcej jej możliwości?

jess-bailey-Bg3qkPDpopY-unsplash

W czym Canva może Ci pomóc?

Identyfikacja wizualna marki

Z Canvą w prosty sposób stworzysz identyfikację wizualną Twojej marki, którą będziesz mogła zapisać, a potem używać jej we wszystkich projektach. Dzięki temu uzyskasz spójność przekazu i wzmocnisz jego autentyczność.

Grafiki do mediów społecznościowych

Bez względu na to, czy komunikujesz się ze swoją grupą docelową przez Facebooka, Instagram czy YouTube w Canvie znajdziesz odpowiednio zaprojektowane szablony, które wystarczy dostosować do identyfikacji marki.

Do Twojej dyspozycji są ramki, naklejki, animacje, gradienty i mnóstwo innych elementów, z których możesz wyczarować świetne grafiki. Dlatego nawet jeśli nie masz zbyt wiele czasu na dbanie o swoje social media, z Canvą na pewno sobie poradzisz. Wystarczy chwila, aby przygotować profesjonalną grafikę do Twoich postów.

Prezentacje

Jeżeli potrzebujesz szybko zaprojektować prezentację np. dla klienta, nie musisz już trudzić się w Power Poincie. Sięgnij po coś innowacyjnego. Canva to również zbiór podzielonych tematycznie prezentacji. Skorzystaj z wyszukiwarki szablonów, dostosuj do Twoich treści

i gotowe. Dodatkowo masz możliwość nagrywania własnej narracji do poszczególnych slajdów, co może okazać się ciekawym elementem wyróżniającym Twoją prezentację.

Makieta strony internetowej

Gdybyś chciała przekonać się, jak może wyglądać Twoja strona internetowa – w Canvie możesz stworzyć jej makietę i nanieść interesujące Cię kolory, czcionki, zdjęcia w taki sposób, w jaki ostatecznie będą wyglądać na stronie.

Praca z makietą witryny internetowej zdecydowanie ułatwia późniejszą pracę nad stroną i nawet, jeśli nie będziesz jej sama tworzyć – możesz zaprojektować ją wizualnie w dedykowanym do tego szablonie o wystandaryzowanych wymiarach oddających przestrzeń strony, jaką mamy realnie do dyspozycji. Później wystarczy przenieść stworzone układy do WordPressa i gotowe! Jeśli zastanawiasz się, w jakim programie stworzyć te i inne projekty graficzne dla Twojego biznesu, to Canva będzie idealnym rozwiązaniem. Tutaj ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

Sprawdź również: Home office i aplikacje mobilne ułatwiające pracę z domu. 

Paula11-1-200x300 Autorka: Paula Kuczyńska – z wykształcenia polonistka, z wyboru wirtualna asystentka, specjalistka od języka i autorka kursu „Canva z efektem wow w edukacji”. Na co dzień pomaga przedsiębiorczym kobietom poszerzać granice ich biznesów. Wspiera je w prowadzeniu social mediów i w tworzeniu spójnego wizerunku marki. Jest też wielką fanką Canvy, której możliwości stara się pokazać jak największej liczbie osób.

https://virtualasyst.pl/

 

Od 09.11 będzie można kupić kurs Canva z efektem wow w edukacji, który przybliży możliwości tego programu nie tylko nauczycielom!

Poprzedni
Następny