home-office-5114117_1920

W dobie koronawirusa home office stało się nowym rozwiązaniem dla wielu pracowników, jednak firmy coraz chętniej decydują się na taką formę zatrudnienia również na stałe.

Praca w domu, zwłaszcza dla osób, które nie spotkały się z takim systemem wcześniej, może stanowić duże wyzwanie. Jak najlepiej zorganizować pracę, aby efektywnie wykorzystać czas? Oto kilka aplikacji mobilnych, które mogą okazać się bardzo przydatne:

Toggl

Praca zdalna oznacza ryzyko utraty poczucia czasu. W efekcie praca zajmuje więcej lub mniej czasu, niż powinna. Toggl pozwala ustawić maksymalny czas pracy nad projektem lub zadaniem. Efekty monitorować można bezpośrednio przez aplikację lub z jej strony internetowej, a konkretne zadania zostają przypisane do określonego projektu, zadania lub klienta. Następnie aplikacja generuje raporty, na podstawie których łatwo wyliczyć, które zadania zajęły ile czasu.

Slack

Slack to jedna z najpopularniejszych aplikacji służących do komunikacji biznesowej i projektowej, oparta na chmurze. Program ułatwia wymianę informacji między członkami zespołu w czasie rzeczywistym, a także pozwala na łatwe wykorzystanie wielu narzędzi, takich jak Dropbox, Dysk Google, Twitter, MailChimp, Skype i inne.

Timer Pomodoro

Jednym z bardziej kreatywnych sposobów na zwiększenie wydajności jest technika pomodoro. Polega na podzieleniu zadania na 25-minutowe części (zwane pomodoros) i robieniu 5-minutowej przerwy po każdym z nich. Po czterech pomodoros następuje przerwa 30-minutowa. Specjalna aplikacja Timer Pomodoro w wygodny i prosty sposób oblicza czas pozostały do przerwy.

home-office-5112696_1920

Password Generator

Zapamiętanie dziesiątek skomplikowanych haseł, które nie powinny się powtarzać to nie lada zadanie. Można jednak skorzystać ze specjalnych generatorów haseł, które tworzą i zapamiętują ciąg liczb, znaków lub niestandardowych symboli. Generowanie haseł jest szybkie i proste, wystarczy wybrać odpowiednie opcje i nacisnąć przycisk.

Sprawdź również: 10 przykazań pracy zdalnej

Asana

Aplikacja, która pozwala w prosty sposób zarządzać projektami i grupami roboczymi, a także tworzyć zadania z opisami, prowadzić rozmowy z innymi użytkownikami, ustawiać przypomnienia. Dzięki wygodnemu interfejsowi aplikacji łatwo wykonać dowolne zadanie w ciągu kilku sekund, przygotowywać nowe projekty, wyznaczać terminy, przygotowywać komentarze do dowolnej czynności. Do takich zadań aplikacje mobilne mogą okazać się naprawdę przydatne!

Google Duo

Czyli darmowa aplikacja do połączeń wideo i audio, łącząca w sobie funkcje Apple FaceTime, WhatsApp / Facebook Messenger i Skype. Google Duo umożliwia bezpośrednie nawiązywanie połączeń głosowych lub wideo i jest kompatybilne z urządzeniami iOS i Android. Pozwala łatwo komunikować się z kontaktami zapisanymi w telefonie. Funkcja Knock Knock pozwala zobaczyć wideo rozmówcy na żywo przed odebraniem połączenia.

Free Mind

Aplikacja dla wzrokowców, którzy lubią kontrolować postępy wykonania zadania w formie graficznej. Free Mind to wieloplatformowe narzędzie do tworzenia przejrzystych map myśli dla dowolnego obszaru projektów i prezentacji. Program pomaga uporządkować myśli, zapamiętać rzeczy do zrobienia i tworzyć nowe pomysły. Dostępna jest również wersja na tablety.

Jakie są Twoje ulubione aplikacje?

Może już miałaś okazję korzystać z wyżej wymienionych aplikacji? A może masz swoje sprawdzone aplikacje, z których korzystasz podczas pracy w domu? Podziel się nimi w komentarzu!

Poprzedni
Następny