Zrzut-ekranu-2020-09-21-o-22.01.56 Pomagajmy sobie! Wrzesień i październik to czas, kiedy możemy podać pomocną dłoń innym kobietom – to łatwiejsze niż myślisz! Wspólnie możemy więcej.

Dwie akcje, które mocno wspieramy i mamy nadzieję, że trafią do wielu osób, które chcą się dzielić dobrem i wzajemnie sobie pomagać. A jest ku temu okazja! Mamy dzisiaj do Ciebie dwie prośby:

  • 25.09.2020 r. ubierz szpilki 
  • udostępnij informację w social mediach, żeby o akcji dowiedziało się jak najwięcej kobiet

Zrzut-ekranu-2020-09-21-o-22.08.48

Zrzut-ekranu-2020-09-21-o-22.07.23

Na ratunek dzieciom z Chorobą Nowotworową

To już II Ogólnopolski #DzienSzpilek – Moliera 2 rusza z akcją społeczną i wspiera fundację Na Ratunek Dzieciom z chorobą Nowotworową. Akcja jednoczy wszystkie kobiety, wykorzystując szpilki, które na przestrzeni lat urosły do rangi symbolu. Wiele kobiet kocha szpilki i uważa je za obowiązkowy element w swojej garderobie. Teraz mamy okazję, żeby wspólnie wykorzystać je w szczytnym celu – pomagając dzieciom z fundacji Na Ratunek Dzieciom z chorobą Nowotworową.

#DzienSzpilek – pomagamy

Akcja będzie miała miejsce dnia 25.09.2020 r. i mogą wziąć w niej udział osoby z całego kraju. Wystarczy opublikować na instagramie lub Facebooku zdjęcie w szpilkach i dodać hashtag #DzienSzpilek – warto zapoznać się wcześniej z regulaminem, żeby zdjęcie spełniało kryteria. Wtedy Moliera 2 przekaże 2 zł na rzez fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Możesz pomóc, jedynie dodając zdjęcie w social mediach – koniecznie zapisz tę datę w swoim kalendarzu!

Poprzez akcję #DzienSzpilek chcemy pokazać, że każdy może pomagać w bardzo prosty sposób. Moliera 2 specjalizuje się w sprzedaży szpilek, dlatego właśnie je chcemy wykorzystać w słusznej i cennej sprawie. Użyjemy siły mediów społecznościowych, aby zaszczepić w ludziach chęć niesienia pomocy. Pamiętajmy o tym, że pomaganie uskrzydlamówi Przemek Dankowski, PR Coordinator.

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową – organizacja działająca od 30 lat na rzecz małych pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Przylądek Nadziei. Każdego roku pomaga 2 000 dzieci z całej Polski, które leczą się we wrocławskim szpitalu.

Pierwsza edycja akcji #DzienSzpilek  miała miejsce 25.09.2019 roku. Wzięło w niej udział tysiące Polek i polskie gwiazdy. Akcje wspierały m. in. Beata Kozidrak, Małgorzata Rozenek, Kasia Sokołowska, Magda Gessler, Natalia Siwiec i Hanna Lis. W 24h zdjęcie w szpilkach opublikowało ponad 15 000 osób. Dzięki temu na rzecz fundacji Alivia przekazane zostało 31 250 zł.

1000-usg-20200804

Darmowe badania USG dla 1000 kobiet w Polsce

Trwa akcja darmowych badań USG piersi dla 1000 kobiet w Polsce – możesz skorzystać do 31 października. Akcja organizowana jest przez Fundację OnkoCafe przy wsparciu Fundacji Philips. Badania są dostępne dla Pań, które mają skierowanie na USG piersi, ale czas oczekiwania na jego realizację w dostępnych placówkach ochrony zdrowia jest w ich przypadku zbyt długi. Warunkiem skorzystania z badania jest deklaracja możliwości dotarcia do jednej z placówek, które uczestniczą w programie ochrony zdrowia. Listę placówek znajdziesz na stronie: www.breastfit.onkocafe.pl

Wystarczy skontaktować się z Fundacją OnkoCafe pod numerem telefonu: +48 537 888 789 lub e-mailowo pod adresem: biuro@onkocafe.pl Następnie, po zakwalifikowaniu się na USG piersi panie otrzymają unikalny kod, uprawniający do realizacji badania diagnostycznego w jednym z uczestniczących w programie ośrodków.

BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa

Kampania wspierana jest przez firmę Novartis Oncology. Wystartowała z inicjatywy Fundacji Onkocafe – Razem Lepiej w 2015 roku. Od 2016 roku jest cyklicznie powtarzana. Celem akcji jest zachęcenie do systematycznych badań oraz edukowanie na temat profilaktyki raka piersi i choroby na każdym jej etapie, również kiedy przybierze zaawansowaną postać. Kampania jest skierowana nie tylko do kobiet, ale także do mężczyzn – ma za zadanie zachęcenie panów do włączenia się w profilaktykę raka piersi i zwiększenia świadomości na temat wagi wsparcia kobiety przez mężczyznę, który jest jej bliski.

Największe szanse na wyleczenie, sięgające 90 procent, mają te pacjentki, u których choroba została zdiagnozowana w pierwszym jej stadium. Niestety, pandemia koronawirusa sprawiła, że sytuacja stała się trudna. Pacjentki, obawiając się zarażenia, nie zgłaszają się na badania, co dodatkowo oddala w czasie postawienie diagnozy i rozpoczęcie procesu leczenia. Warto zadbać o siebie – tym bardziej w tym wyjątkowym czasie – i skorzystać z możliwości wykonania badania USG piersi. Warto zrobić to dla siebie i swoich bliskich – zachęca dr n. med. Agnieszka Jagiełło-Gruszweld z Narodowego Instytutu Onkologii-PIB im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Nie zwlekaj z badaniem, to się nie opłaca

W różnych regionach Polski zostały wyłonione ośrodki medyczne, które zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie diagnostyki USG piersi i dysponujące nowoczesnych sprzętem. Jakość takiego badania jest ważna, a nowoczesny sprzęt pozwala na wykrycie nawet najmniejszych nieprawidłowości. Fundacja OnkoCafe podkreśla: nie warto zwlekać z badaniem, to się po prostu nie opłaca!

Sprawdź również: Tak! Jestem SuperWoman! 

Poprzedni
Następny