depilacja-laserowa-co-trzeba-wiedziec

Pieczenie, podrażnienie, zaczerwieniona skóra po depilacji, ciągle odrastające włoski… Brzmi znajomo? To zmora wielu kobiet, ale jest na to sposób!

Depilacja maszynką do golenia czy kremami, może być bardzo uciążliwa, przede wszystkim dla osób mających skórę wrażliwą lub dla tych, którym włoski odrastają bardzo szybko. Między innymi właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na wykonanie zabiegu depilacji laserowej, która jest bezbolesna i trwale usuwa owłosienie.

Obawy przed wykonaniem zabiegu

Bezboleśnie i trwale? Brzmi naprawdę zachęcająco! Mimo to, zarówno kobiety jak i mężczyźni, często zwlekają z udaniem się na zabieg, ponieważ mają obawy co do przebiegu depilacji lub nie są pewni efektów. Wraz z Panią Beatą, przedstawicielką salonu depilacja.pl, postaramy rozwiać wątpliwości i obalić kilka mitów!

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Kiedy zapytałam Panią Beatę, jakie pytanie najczęściej pada z ust klientek, bez wahania odpowiedziała, że najbardziej boją się  bólu. Czy obawy są słuszne? Każda klientka jest inna, jedne mają skórę bardziej wrażliwą a inne mniej, jednak nowoczesna technologia pozwala na bezbolesne wykonanie zabiegu. Miejsca najbardziej wrażliwe, to bikini oraz pachy. U tych bardziej wrażliwych, przed zabiegiem skóra zostaje okładana lodem. Najczęściej klientki odczuwają jedynie lekki dyskomfort, ciepło, ukłucia delikatniejsze niż np. podczas wyrywania włosa. Dodatkowo, podczas zabiegu można odczuć zapach spalenizny, który również nie jest bardzo intensywny.

Czy depilacja laserowa trwale usuwa owłosienie?

Tak, jest to jedyna metoda, która bezpowrotnie usuwa owłosienie. Sprawdza się, kiedy włoski są ciemne, natomiast może okazać się nieskuteczna w przypadku włosów jasnych, rudych i siwych. Im ciemniejszy włos, tym lepiej, ponieważ przenikająca wiązka energii jest pochłaniana przez komórki barwnikowe i zamienia się w ciepło, uszkadzając macierz włosa, czyli część mieszka, w której następuje regeneracja. Jeśli macież zostaje uszkodzona, włos nie odrasta.

depilacja-laserowa-usuwa-włosy-na-stale Jaki laser jest najskuteczniejszy?

Najsilniejszy i najbardziej skuteczny laser, który jest dostępny na rynku jest medyczny system LightSheer™ firmy Lumenis, szczególnie skuteczny w przypadku wrastających włosów (zapalenie mieszków) oraz hirsutyzmu (nadmierne owłosienie typu męskiego) wywołanego androgenami. Ma dwie głowicy które skracają czas depilacji, a oprócz tego jednym strzałem niszczy większą ilość włosów. Posiada również system chłodzenia oraz opcję zasysania skóry Vacum. Dzięki niej, możliwa jest depilacja u osób z ciemniejszą karnacją i wrażliwą skórą, zwłaszcza w przypadku teleangiektazji i zmian pigmentowych.

Co jaki czas należy powtarzać zabiegi?

Trzeba pamiętać o tym, że aby efekty były widoczne, zwykle trzeba wykonać cykl od 6 do 8 zabiegów w około 7-tygodniowych odstępach. Po każdym zabiegu, włoski zaczynają normalnie odrastać, ale nie ma powodów do obaw, bo wszystkie lub prawie wszystkie, wypadają po 2-3 tygodniach. Po miesiącu pojawiają się nowe włoski i należy powtórzyć zabieg, aż do ich całkowitego zaniku.

Czy zabieg może być wykonany latem?

Tak, jeśli przestrzegamy zaleceń pozabiegowych, depilacja laserowa może być wykonywane o każdej porze roku. Najważniejsze, żeby nie wystawiać na słońce partii ciała, które były poddane zabiegowi. W innym wypadku, można narazić skórę na podrażnienia, obrzęki czy przebarwienia. Właśnie dlatego, latem najlepiej zdecydować się na zabieg la części ciała, które można łatwo chronić przed słońcem, przez zakrycie odzieżą (np. bikini, uda, pachy). Dodatkowo warto stosować kremy z wysokimi filtrami UV, które pozwolą chronić skórę po wykonaniu zabiegów laserowego usuwania owłosienia.

A Wy miałaś już okazję skorzystać z zabiegu depilacji laserowej? Jeśli tak, podziel się swoją opinią i efektami w komentarzu. Masz pytania? Śmiało! Z pomocą Pani Beaty, postaram się na nie odpowiedzieć.

Artykuł Cię zainteresował? Sprawdź również: Karboksyterapia coraz bardziej popularna! 

Poprzedni
Następny