co-to-jest-karboksyterapia Karboksyterapia to nowość w medycynie estetycznej, jednak szybko zyskuje popularność! Co kryje się pod terapią, która została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej?

Coraz więcej osób decyduje się na Karboksyterapię, czyli terapię dwutlenkiem węgla. Dlaczego? Bo to bezpieczny, bezinwazyjny i sprawdzony klinicznie sposób na odmłodzenie skóry, walkę z cellulitem i rozstępami, pozbycie się blizn czy nadmiaru tkanki tłuszczowej. “Cudowny gaz” świetnie radzi sobie także z łysieniem, zwiotczeniem skóry czy zaburzeniami krążenia.

Jak działa Karboksyterapia?

W warstwę śródskórną i podskórną, dzięki niewielkiej igle, precyzyjnie wstrzykiwane są dawki czystego dwutlenku węgla. Przenika on do okolicznych tkanek i wywołuje znaczne rozszerzenie drobnych naczynek krwionośnych oraz powstanie nowych kapilar. Dzięki temu zostaje zwiększony przepływ krwi, tlenu oraz składników odżywczych, a co za tym idzie następuje odnowa komórek oraz znaczna poprawa mikrokrążenia. CO2 stymuluje kolagen, dzięki czemu skóra się bardziej sprężysta. Jeśli dwutlenek węgla zostanie wstrzyknięty, zmniejszy się także zdolność wiązania tlenu przez hemoglobinę, która częściej będzie zostawiać w tkance przetransportowany tlen. Duża zawartość CO2 powoduje także tworzenie nowych naczynek krwionośnych, dzięki czemu znacznie poprawia się krążenie a tkanki są bardziej dotlenione. Karboksyterapia uruchamia jednocześnie kilka mechanizmów, dzięki którym tlen dostarczany jest w większych ilościach, do określonych partii. Dzięki połączeniu mechanicznego rozbijania tkanek i chemicznego oddziaływania na skórę, jest to jedna z najbardziej przyszłościowych technik na rewitalizację. Zabieg, jakim jest karboksyterapia, trwa ok kilku do kilkunastu minut. Żeby efekt był zadowalający, najlepiej wykonywać dwa zabiegi tygodniowo (całość terapii obejmuje od 8 do 12 zabiegów).

Zastosowania zabiegu

Zastanawiasz się, czy zabiegi poradzą sobie z Twoim problemem? Przedstawimy Ci w skrócie zastosowania karboksyterapii:

 • zwalcza cellulit
 • jest alternatywą dla liposukcji
 • ujędrnia i uelastycznia skórę
 • zwalcza rozstępy (60-80%)
 • eliminuje zmarszczki
 • niweluje podwójny podbródek
 • zapobiega wypadaniu włosów oraz odbudowuje i wzmacnia cebulki włosów
 • zwiększa grubość skóry
 • niweluje cienie pod oczami
 • usuwa blizny.

Co jeszcze możesz zyskać dzięki zabiegom?

 • Popraw wygląd okolic oczu!

Jeśli Twoją zmorą są cienie pod oczami, poduszeczki tłuszczowe lub zmarszczki statyczne w okolicach oczu, CO2 może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Zabieg poprawi wygląd skóry, uruchamiając mechanizmy stymulujące produkcję kolagenu, przyspieszenie procesu tworzenia nowych naczynek krwionośnych i redukcji tkanki tłuszczowej, starannie pielęgnując delikatną skórę wokół oczu.

 • Zadbaj o skórę szyi, dłoni i dekoltu!

CO2 uruchomi procesy mające na celu zwiększenie ilości kolagenu i elastyny w skórze, tym samym wywołując jej pogrubienie. Sieć naczyń krwionośnych zostanie rozbudowana, dostanie większą ilość tlenu oraz substancji odżywczych, tym samym poprawiając wygląd skóry.

 • Zwalcz cellulit i nadmiar tłuszczu!

Podczas karboksyterapi CO2 zamieni się w kwas węglowy, rozpuszczając komórki tłuszczowe. Tym samym, zwiększy się ukrwienie, poprawi się metabolizm, a uwolniony tłuszcz zostanie wydalony. Dzięki zabiegowi, zmniejszy się liczba komórek tłuszczowych a wygląd sylwetki znacznie się poprawi. Dzięki odnowie komórek i stymulacji syntezy kolagenu, zniknie również cellulit. Właśnie dlatego karboksyterapia jest uznana za nieinwazyjną alternatywę dla liposukcji.

Czy Karboksyrapia jest bezpieczna?

Dwutlenek węgla jest produkowany przez komórki w naszym organizmie w wyniku spalania tlenu, oraz wydalany przez płuca. Właśnie dlatego jest obojętny dla organizmu i można go określić mianem czynnika terapeutycznego. Zdaniem ekspertów w zakresie karboksyterapii – Centrum Medycyny i Estetyki w Kielcach, jest to ekologiczna i bezpieczna metoda na poprawę wyglądu skóry oraz zdrowia. Zabieg przebadany jest medycznie pod względem działania, skutków ubocznych oraz efektów terapeutycznych.

Przeciwwskazania: ciąża, ciężka niewydolność nerek, ciężka niewydolność płuc, ciężka niewydolność serca, terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej.

Temat Cię zainteresował? Poznaj również tajniki depilacji laserowej.

 

Poprzedni
Następny