konferencja-strefa-zmian-zycie-osobiste-edycja-iv

fot. Pawlikowska Photography

Mnóstwo emocji, wspaniała atmosfera i potężna dawka pozytywnej energii – tak można w kilku słowach podsumować IV edycję konferencji Strefa Zmian – życie osobiste.  Na uczestników czekało 15 prelegentek z niesamowitą wiedzą i charyzmą, Strefa Wystawców, networking i konkursy z nagrodami ufundowanymi przez partnerów konferencji.

Wydarzenie było podzielona na trzy strefy tematyczne, w których jednocześnie odbywały się wykłady i warsztaty prowadzone przez zaproszonych ekspertów oraz gości. W Strefie „Ciało i Umysł” odbyły się m.in. zajęcia dotyczące jogi śmiechu, aktywności fizycznej dla początkujących, a także wpływu stresu na nasze odżywianie. W Strefie „Motywacja”  można było posłuchać m.in. o tym, jak mądrze wyznaczać i realizować cele a także w jaki sposób się motywować. W Strefie „Relacje” prelekcje były poświęcone m.in. budowaniu zdrowej relacji z samym sobą, z bliskimi, można tu było także poznać receptę na to, jak być szczęśliwą kobietą.

Prelegenci, którzy inspirują

Wśród prelegentek zaproszonych na konferencję Strefa Zmian – życie osobiste pojawiły się m.in. Justyna Krawczyk, autorka książki “Jak być szczęśliwą kobietą”, Kamila Baranowska (“Coaching siły charakteru”), Anita Kowalska (“Treningi efektywności”) i Marta Iwanowska-Polkowska (“Manufaktura Rozwoju”). Zawsze zależy mi na tym, żeby osoby, które się u nas pojawiają to nie byli mówcy zawodowi ani takie osoby, które widać absolutnie wszędzie, na każdym wydarzeniu. Daję szansę takim ludziom, którzy robią coś wartościowego, ale niekoniecznie mają taką siłę przebicia, żeby było o nich głośno. – mówi organizatorka wydarzenia, Jadwiga Korzeniewska. Co ważne prelegenci i organizatorzy są dostępni przed, w trakcie, jak i po zakończeniu wydarzenia.

Anita Kowalska (“Treningi efektywności”) opowiedziała o tym, jak małymi kroczkami osiągać zuchwałe cele. “Większość ludzi boi się zmian, a w przeważającej części są one dobre. Dlatego postanowiłam wesprzeć tę konferencję swoją wiedzą i opowiedzieć o stawianiu celów i realizowaniu ich, żeby wzmocnić osoby, które tu przychodzą.”

Marta Iwanowska-Polkowska (“Manufaktura Rozwoju”) pomogła uczestnikom urzeczywistnić ich “ja”. Główna myśl była taka, żeby przyjrzeć się sobie pod takim kątem na ile pozwalamy sobie na urzeczywistnienie swoich potrzeb i swoich wartości, a na ile rządzi nami krytyk, perfekcjonizm, poczucie niedostatku. Większość zmian polega na tym, żeby zadbać o nasze “ja”, na przykład zmieniam pracę po to, żeby być bardziej sobą, chcę zadbać o moje “ja”.

strefa-zmian-zycie-osobiste-2

fot. Pawlikowska Photography

Uczestnik jest najważniejszy

“Strefa Zmian”, wyróżnia się przede wszystkim tym, że uczestnik jest najważniejszy i to on jest w centrum zainteresowania od początku do samego końca.” – mówi Jadwiga Korzeniewska. Po raz kolejny uczestnicy konferencji mogli uszyć program wydarzenia na miarę swoich potrzeb.  To od nich zależało, na które prelekcje się wybierze, ma też możliwość zmiany decyzji. W tym roku pojawiła się zupełnie nowa gra networkingowa, oparta o mechanizmy gier, polegająca na odgadywaniu, które zdanie dotyczące innych uczestników jest prawdziwe.  Pozwalało to przełamać pierwsze lody i sprawiło, że wymiana kontaktów nie była taka formalna jak na innych konferencjach. Pojawił się też nowy konkurs „Reporter #Strefazmian” dla osób, które w social media opowiadały na żywo, co się działo na konferencji.

Atmosfera inna niż wszędzie

Gdy wchodzi się na konferencję  Strefa Zmian – życie osobiste nie sposób nie zauważyć ciepła i życzliwości, które biją od uczestników. “Przyciągam na to wydarzenie ludzi podobnych do siebie. Nie jestem raczej z tych zapiętych na ostatni guziczek. Mam dystans do siebie, do tego, co robię i zależało mi na tym, żeby atmosfera tutaj była bardzo relacyjna.” – mówi organizatorka wydarzenia Jadwiga Korzeniewska.

strefa-zmian-zycie-osobiste-3

fot. Pawlikowska Photography

Miejmy nadzieję, że “Strefa Zmian” będzie dla wielu uczestników inspiracją do zmiany i przemyślenia z konferencji będą im towarzyszyć jeszcze długo po niej… do następnej edycji. A Wy byłyście na “Strefie Zmian”? Jak Wasze wrażenia? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach. A jeśli chcecie się wybrać na podobny event, zajrzyjcie na podsumowanie najciekawszych zbliżających się wydarzeń.

Poprzedni
Następny