hand-washing-4818792_1920

Kiedy się witamy, stukamy w klawiaturę, odgarniamy włosy, trzymamy kubek… dłonie są widoczne praktycznie cały czas. To nasza wizytówka, dlatego warto, żeby były piękne i zadbane. Ważne także, żeby zadbać o ich higienę i przypominamy o tym właśnie dzisiaj w Światowy Dzień Mycia Rąk!

To coroczna akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat poprawnej higieny. Została zapoczątkowana w 2008 roku przez ONZ oraz UNICEF. Choć nasza wiedza na powyższe tematy znacznie się zwiększyła, wiele osób myje ręce za krótko, niedokładnie lub nie robi tego wcale. Aby zachęcić ludzi do zwrócenia większej uwagi na swoje zdrowie, marka Lakma przeprowadziła specjalną akcję z okazji tego święta.

Z badań wynika, że na 1cm² naszych dłoni znajduje się nawet 5 milionów bakterii. Telefony, klamki czy pieniądze to tylko nieliczne z przedmiotów, które są świetnym środowiskiem dla ich rozwoju. Dlatego tak ważne jest mycie rąk po powrocie do domu i przed każdym posiłkiem. Tymczasem, wiele z nas nie zdaje sobie z tego sprawy. Co czwarta kobieta i co drugi mężczyzna nie myją rąk po skorzystaniu z toalety!

Wypracuj nawyk!

Akcja promocji czystych rąk rozpoczęła się w placówkach edukacyjnych, które otrzymały od firmy LAKMA upominki dla uczniów. Zestawy zawierały kolorowankę z historyjką o myciu rączek, poręczne żele antybakteryjne Sidolux Anti-Bac oraz różne akcesoria takie jak kredki czy jojo. Jak wiemy, najlepiej uczymy się podczas zabawy, dlatego takie prezenty z pewnością pomogą dzieciom wyrobić nawyk częstego mycia rąk.

“Naszej marce przyświecają idee o trosce o czyste otoczenie. Dlatego od wielu lat dostarczamy najwyższej jakości rozwiązania, które wspierają Polaków w codziennej walce o czystość. W tym roku postanowiliśmy skupić się na edukacji najmłodszych, aby kształtować w nich pozytywne wzorce i zwiększyć ich wiedzę o prawidłowej higienie” – mówi Aleksandra Dziedzina, specjalista ds. Marketingu i PR z firmy LAKMA Strefa, producenta marki Sidolux.

Mamy nadzieję, że te wspólne działania pozwolą zwiększyć świadomość nie tylko najmłodszych. Dlatego pamiętajcie, myjcie ręce jak najczęściej! Dbajcie o dłonie i ich higienę. Uświadamiaj, podaj dalej!

Poprzedni
Następny