makijaz-permanentny-brwi

Coraz więcej kobiet decyduje się na makijaż permanentny brwi. Zyskał on swoją popularność w latach 80. i od tego czasu przybywa jego zwolenniczek. Co oznacza taki zabieg, jakimi metodami można go wykonać i jakie są efekty?

Makijaż permanentny brwi (trwały), to jeden z zabiegów kosmetologii estetycznej. Ma on za zadanie wydobyć nasze piękno, dzięki odpowiedniemu podkreśleniu oczu. Dlaczego kobiety decydują się na taki zabieg? Przede wszystkim, żeby czuć się dobrze ze sobą, zaoszczędzić czas na wykonywanie codziennego makijażu, a także, żeby zaoszczędzić pieniądze przeznaczane na drogie eyelinery, tusze do rzęs czy produkty do stylizacji brwi. Każda z nas chce wyglądać pięknie i dbać o swój wizerunek, a ta z pozoru niewielka zmiana w naszym wyglądzie może to piękno wydobyć, zatuszować mankamenty urody i podkreślić atuty, a także skorygować kształt brwi czy oczu. Dzięki niemu po prostu czujemy się zadbane, nie musimy martwić się, że nasz makijaż się rozmaże, lub że kreseczka na powiece będzie krzywa czy nieproporcjonalna. Jaki sposób wykonania makijażu permanentnego, pomoże nam uzyskać oczekiwany efekt? Poznaj trzy sprawdzone metody.

Metoda Ombre

Makijaż permanentny brwi metodą Ombre, to jedna z nowszych technik pigmentacji. Polega na delikatnym podreśleniu brwi, w taki sposób, aby uzyskać jednolity efekt. Dzięki odpowiedniemu wycieniowaniu (brwi rozjaśnione u nasady, natomiast ciemniejsze, bardziej nasycone na końcach), mają przypominać naturalne brwi. Mamy dwa rodzaje nasycenia. Pierwsze, w poziomie dla osób młodych, o mocnych typach kolorystycznych. Drugie, w pionie, dla osób starszych, o subtelnej urodzie i regularnych rysach twarzy. Na poniższym zdjęciu można zobaczyć przykładowe wykonane makijażu permanentnego metodą Ombre.

Metoda Powder Effect

Powder Effect jest to metoda która daje efekt henny, jak sama nazwa wskazuje brwi są lekko pudrowane, ale także jak w przypadku ombre nie zaznaczamy konturów ani przodów.

Metoda Microblading

Microblading, zwany metodą piórkową, to zabieg precyzyjny, wykonywany ręcznie za pomocą piórka. W jaki sposób? To narzędzie posiada ostrze, dzięki któremu można stworzyć cienką kreskę. Polega na delikatnym nacinaniu skóry jednorazowym, strylnym ostrzem, uprzednio zamoczonym w barwniku. Taki makijaż utrzymuje się krócej, niż zabieg zrobiony za pomocą metody maszynowej, także nie musisz się obawiać, że będzie problem z jego usunięciem w przyszłości. Plusem jest naturalny wygląd brwi.

Pielęgnacja po zabiegu

Poznałyście trzy popularne metody, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród klientek salonów kosmetycznych. Jeśli zdecydujecie się na zabieg, pamiętajcie o właściwej pielęgnacji brwi, oraz skóry wokół miejsca zabiegu. Skóra może być zaczerwieniona i wrażliwa nawet do dwóch tygodni o zabiegu. Należy wtedy pamiętać, żeby unikać kontaktu z mydłem, nie drapać brwi i nie stosować zabiegów złuszczających, przez około dwa tygodnie od wykonania zabiegu. Linergistka powinna zalecić maść do smarowania miejsca na skórze, w którym był wykonywany makijaż – ważne jest, żeby stosować się do zaleceń. Pamiętajcie, żeby nie przemywać miejsca kosmetykami z alkoholem w składzie i nie malować brwi, przynajmniej do trzech dni od wykonania zabiegu. Należy także zrezygnować z opalania na słońcu czy w solarium, oraz chodzenia na basen, przez około dwa tygodnie od uzyskania makijażu permanentnego. Wykonanie i przykładowe makijaże można zobaczyć na stronie Agnieszka Żukowska Permanent Makeup.

Usuwanie makijażu permanentnego

Makijaż permanentny można usunąć lub rozjaśnić za pomocą preparatu Professional Remover PMU. Nadaje się do stosowania na każdy z trzech obszarów: brwi, usta (łącznie z czerwienią wargową) jak i kreseczki na powiekach. Można go używać do wszystkich kolorów MP, również kamuflaży, z którymi nie może sobie poradzić laser. Dzięki produktowi Professional Remover PMU, można zniwelować drobne pomyłki lub usunąć stare, odbarwione czy nieestetyczne makijaże. Jest nieinwazyjny, bezpieczny, składa się głównie z aloesu i soli mineralnych. Nie odkłada cząsteczek rozbijanego pigmentu tylko go wydala go na zewnątrz. Laser rozbija cząsteczki pigmentu i odkładają się ona na węzłach chłonnych oraz wątrobie, natomiast Professional Remover PMU wydala te cząsteczki na zewnątrz, dlatego jest bezpieczny w stosowaniu.
usuwanie-makijazu-permanentnego Artykuł został napisany w konsultacji z Agnieszką Żukowską Permament Makeup, specjalistkę w dziedzinie makijażu permanentnego. Razem przygotowałyśmy dla Was niespodziankę! Na profilu facebookowym czeka na Was konkurs, w którym do wygrania jest jedna z usług Agnieszki Żukowskiej, a dokładniej makijaż permanentny brwi. Zapraszamy! KLIK

Artykuł Cię zainteresował? Sprawdź również: Zrób przegląd swojej szafy!

Poprzedni
Następny