jak-wczesnie-wstawac Często zdarza się, że “wstajesz lewą nogą”? Rano lepiej do Ciebie nie podchodzisz bo szybko się złościsz i szybko się denerwujesz? Jak rano wstać? Być może pora zmienić kilka przyzwyczajeń i wypracować nowe nawyki, żeby rozpoczynać dzień w pełni energii z uśmiechem i gotowością do działania!

Łatwo mówić, ale jak można wstawać z radością, skoro masz od rana mnóstwo obowiązków i spraw do załatwienia lub zaraz musisz wyjść do pracy, a jeszcze trzeba posprzątać, przygotować raport… znowu pijesz kawę w biegu! A może by tak spojrzeć na to z innej perspektywy?

Nastaw się pozytywnie!

Jeśli budzisz się rano z myślą “Jaki ciężki dzień dzisiaj będzie”, to nie sposób się uśmiechnąć. No bo jak? Masz przed sobą czarne wizje: “na pewno coś się nie uda, mam mnóstwo obowiązków i zadań do wykonania, wrócę z pracy zmęczona, najchętniej nie wychodziłabym z łóżka”. A może by tak odrobinę inaczej na to spojrzeć? “Jaki piękny dzień się zapowiada, na dzień dobry wypiję pyszną kawę a później z powerem zabieram się do pracy! W końcu czeka na mnie wiele wyzwań i mam okazję, żeby się wykazać!” Prawda, że lepiej? Także odsuń od siebie złe myśli, odrobina pozytywnego myślenia nie zaszkodzi… wręcz przeciwnie! Dzięki niemu możesz wiele zdziałać. Przyciągaj dobre myśli – mimowolnie zaczniesz się uśmiechać a pamiętaj, że uśmiech działa cuda. Jak rano wstać w pełni energii? Przydadzą Ci się wzmacniacze i osłabiacze, które pomogą Ci w zmianie negatywnego nastawienia.

Odrób “pracę domową”!

Dzień może okazać się naprawdę ciężkim, jeśli nie odrobisz porządnie “zadania domowego”. W życiu nie możesz zgłosić nieprzygotowania, tak jak robiłaś to w szkole. Wiesz, że zapowiada się dzień pełen wrażeń? Przygotuj się do tego dzień wcześniej. Usiądź spokojnie, weź kartkę i długopis i napisz plan działania. Najlepiej wypisz rzeczy do zrobienia w pewnej kolejności, kierując się ich ważnością, od tych priorytetowych po mniej ważne. Możesz również przygotować plan z zadaniami rozpisanymi godzinowo, żebyś miała pełen obraz tego, jak jutrzejszy dzień będzie wyglądał. Weź pod uwagę “luki” w ciągu dnia, które możesz wypełnić drobniejszymi zadaniami oraz przerwy! Każdy z nas potrzebuje odpoczynku, taki “reset” pomoże odzyskać siły do dalszej pracy.

Powitaj dzień bez pośpiechu!

Wstajesz rano i pijesz kawę w pośpiechu? To nie jest dobry znak. Może warto wstać parę minut wcześniej lub dzień wcześniej oprócz planu działania przygotować również ubrania, które zamierzasz założyć? Dzięki temu zyskasz dodatkowy czas dla siebie, spokojnie powitasz nowy dzień i w pośpiechu nie zapomnisz portfela czy kluczy do samochodu! Pamiętaj, nawet jak masz mnóstwo obowiązków i trudno jest Ci znaleźć chwilę dla siebie, powinnaś pamiętać o śniadaniu, które doda Ci energii na resztę dnia!

Nie ustawiaj “drzemek”!

Nie możesz wstać rano? Być może to kwestia późnego położenia się do łóżka, zbyt małej ilości godzin poświęconej na sen lub spania na niewygodnym materacu? Przyczyn może być dużo – to temat na oddzielny artykuł. Jak rano wstać? Jeśli masz z tym trudności i ciężko Ci się podnieść z ciepłej pościeli, nie ustawiaj “drzemek”. Połóż budzik daleko od łóżka, żeby musieć wstać, by go wyłączyć. Nie kładź się z powrotem, lecz udaj się do łazienki, żeby przemyć twarz chłodną wodą.

Poświęć kilka minut na poranną rozgrzewkę!

Jak rano wstać? Ćwiczenia fizyczne pomogą Ci się obudzić! Nie musisz urządzać porannych maratonów czy o świcie chodzić na siłownię. Wystarczy, że wstaniesz rano i zrobisz krótką rozgrzewkę, dzięki której zyskasz energię i z uśmiechem zaczniesz nowy dzień. Jeśli odczuwasz brak energii i mimo wszystko masz trudności ze wstaniem z łóżka, zapoznaj się również z artykułem: Odczuwasz brak energii? Odpowiedz sobie na kilka pytań!

 

Poprzedni
Następny