Plisy, rolety w kasecie, a może popularne w ostatnim czasie rolety dzień-noc? Czym się różnią i które wybrać?

Tak naprawdę wybór jest naprawdę duży – plisy, rolety w kasecie, rolety dzień-noc, rolety rzymskie, żaluzje drewniane, żaluzje pionowe… Czym tak naprawdę się różnią? Dzisiaj skupimy się na trzech rodzajach osłon na okna, które nie tylko pozwalają nam wpuścić do domu odpowiednią ilość światła, ale także stanowią estetyczne uzupełnienie wnętrza.

Plisy

Nie możesz się zdecydować: rolety czy żaluzje? Postaw na plisy. To rozwiązanie łączące w sobie cechy żaluzji i rolet. Dzięki plisowanej tkaninie możesz uzyskać ciekawe i oryginalne, nawet nietypowe kształty tego produktu. Plisa po zwinięciu zajmuje małą przestrzeń (w przeciwieństwie do żaluzji), może mieć dowolne ułożenie, niezależnie od tego czy zastosowane jest np. na tradycyjnych oknach, skosach czy też oknach dachowych.

Rolety w kasecie

Rolety w kasecie posiadają kasetkę, zabezpieczającą przed zabrudzeniami i kurzem, która jest montowana do okien lub do niego przyklejona – rozwiązanie zapewnia trwały i bezpieczny montaż oraz nie uszkadza okna. Rolety w kasecie mają mechanizm samohamujący, pozwalający na zatrzymanie rolety na dowolnym poziomie, bez wpinania w zaczep łańcuszka.

Co ciekawe, do niektórych typów kaset można dodatkowo zastosować silnik, który umożliwi automatyczne podnoszenie i opuszczanie rolet, co jest też bardzo istotne przy roletach do domów inteligentnych.

z%CC%87aluzje-1024x683

Rolety dzień-noc

Moda na rolety dzień-noc nie ustaje, a zainteresowanie nimi ciągle rośnie. Jak działają? Jak się prezentują? Czy warto je zamontować w swoim domu i mieszkaniu? Postaramy się pokrótce odpowiedzieć na te pytania.

Znakiem rozpoznawczym rolet dzień i noc są poziome pasy. Jedne z nich mają za zadanie przepuszczanie światła, natomiast drugie go nie przepuszczają. Dzięki temu, łatwo możemy regulować ilość światła, które wpada do pomieszczenia.

Rolety ustawiamy pociągając za sznurki. Ustawiamy je w zależności od tego, jak dużo światłą chcemy mieć w pomieszczeniu. Jeśli np. mamy życzenie, żeby nasz pokój wypełnił się światłem dziennym, pociągamy za sznurki i ustawiamy rolety tak, by pasy na siebie nachodziły. Jeśli chcemy, by w pokoju było ciemno, ustawiamy pasy naprzemiennie. Okno jest w pełni zasłonięte, a my wpuszczamy tyle światła, ile potrzebujemy.

Z czego są wykonane?

Rolety dzień-noc są odmianą rolet tekstylnych. Jedne poziome pasy są wykonane z tkaniny zaciemniającej, a drugie z ażurowej. Materiał jest nawinięty na rurę nawojową podwójnie, co daje nam możliwość przemieszczania się pasów względem siebie, kiedy opuszczamy i podnosimy rolety.

Jakie mamy rodzaje rolet noc-dzień?

Każdy typ rolet tekstylnych może być wykonany w systemie noc-dzień, niezależnie od tego czy to mini rolety, rolety tradycyjne czy rolety w kasecie. Mogą być montowane zarówno bezpośrednio na skrzydle okna jak i na roletach tradycyjnych, które są montowane do sufitu albo do ściany.

Gdzie kupić?

Plisy, rolety w kasecie, rolety dzień-noc i wiele innych są dostępne w na witrynie https://www.roltis.pl/. ROLTIS od kilkunastu lat działa w branży systemów zewnętrznych i wewnętrznych przesłon przeciwsłonecznych (rolety, żaluzje, sunshieldy, winter meeting itp.). Może pochwalić się mnóstwem realizacji na terenie całej Polski, a także pakietem referencji, w których klienci podkreślają wysoką jakość produktów oraz obsługi. ROLTIS podejmuje się każdego, nawet najbardziej nietypowego wyzwania, gwarantując sprawną, terminową i fachową realizację powierzonego zadania.

Poprzedni
Następny