Polski rynek e-commerce plasuje się w czołówce najszybciej rosnących rynków handlu internetowego w całej Europie. Jak podaje Retailx, wzrost w 2020 roku sięgnął aż 30% w stosunku do roku poprzedniego. A to dopiero początek rozwoju! Sprzedaż internetowa w Polsce w porównaniu do rynków zachodnich stanowi niewielki procent całego handlu detalicznego. Zobacz, jak założyć sklep internetowy od podstaw!

 • Dane rysują fantastyczną perspektywę rozwoju dla przedsiębiorców rozpoczynających swoją sprzedaż w Internecie, a także tych, którzy online traktują jako dodatkowy kanał sprzedaży.
 • Kompleksowe oprogramowanie Sky-Shop.pl pozwala założyć i prowadzić sklep internetowy bez wiedzy technicznej, ze wsparciem supportu.
 • Produkty do klientów wyślesz ze swojego magazynu lub z magazynu hurtowni (dropshipping).

jak-zalozyc-sklep-internetowy-od-podstaw-1024x683

Sklep internetowy na abonament

Całą swoją energię chcesz spożytkować na dobór odpowiedniego asortymentu do sklepu, marketing i wzorcową obsługę klienta? Teraz to możliwe! Wykorzystaj sklep internetowy na abonament od Sky-Shop.pl i skup się na rozwoju Twojego biznesu, a kwestie techniczne oddaj w ręce specjalistów! Panel administracyjny kompleksowego oprogramowania da Ci dostęp do wszystkich narzędzi potrzebnych do sprzedaży w Internecie!

Zobacz, co otrzymasz w ramach opłaty abonamentowej!

Kreator Szablonu Sklepu Ponad 70 modułów działających na zasadzie “przeciągnij i upuść” pomoże Ci zbudować sklep zgodnie z Twoim pomysłem. Co ważne, obsługa Kreatora nie wymaga umiejętności graficznych, a wprowadzone zmiany są widoczne natychmiast.
Sklep w wersji RWD na urządzenia mobilne Technologia RWD, w jakiej został wykonany sklep gwarantuje wygodę kupowania na urządzeniach mobilnych – telefonach i tabletach.
Gotowe integracje z kurierami, bramkami płatności i innymi narzędziami Wybierz usługi, z których chcesz korzystać, uzupełnij dane w panelu administracyjnym i… gotowe!
Wszystkie funkcje, w tym przesyłki kurierskie, obsłużysz bezpośrednio w panelu administracyjnym.
Bramka płatnicza Sky-Pay Wypełnij formularz i uruchom bramkę płatniczą Sky-Pay w 48 h! System płatności nie wymaga podpisania umowy i jest dostępny także dla osób korzystających z działalności nierejestrowanej.
Gotowe integracje z hurtowniami Gotowe integracje z hurtowniami pozwolą Ci w kilka chwil pobrać wszystkie dane o produktach. Mechanizm odpowiada także za aktualizację stanów magazynowych i cen, a także innych parametrów produktów.

Podstawowy system księgowy

Fakturę bądź inny dowód sprzedaży dla klienta wystawisz kilkoma kliknięciami z poziomu panelu administracyjnego. Dane zostaną automatycznie skopiowane z pól, które wypełnił kupujący.
Obsługa sprzedaży wielokanałowej Korzystając ze Sky-Shop.pl możesz sprzedawać w sklepie internetowym, na Allegro, na Facebooku, eBay’u, w porównywarkach cen i wielu innych miejscach. Co ważne, ceny w poszczególnych kanałach sprzedaży mogą się różnić, a wszystkie zamówienia pojawią się w panelu administracyjnym, bez konieczności przelogowania.
Zaawansowane funkcje SEO Szereg funkcji SEO, w jakie została wyposażona platforma Sky-Shop.pl usprawnia proces pozycjonowania sklepu. Wśród kluczowych z nich znajdziesz m.in. możliwość edycji linków, sitemapę, obsługę rich snippets i schema.org.
Sklep internetowy z blogiem Do sklepu internetowego został dołączony w pełni funkcjonalny moduł bloga, który pomoże Ci w pozycjonowaniu, a także budowaniu relacji z odbiorcami.
Aplikacja mobilna do zarządzania sklepem Zainstalowana na telefonie aplikacja mobilna Sky-Shop.pl da Ci dostęp do aktualnych zamówień oraz edycji podstawowych parametrów wszędzie, gdzie masz dostęp do sieci!

 
Oprogramowanie jest gotowe do sprzedaży natychmiast po jego konfiguracji
, która w podstawowej wersji może potrwać od kilku do kilkudziesięciu godzin. Co ważne, Sky-Shop.pl to nie tylko mnogość funkcji, ale także:

 • wygodne pakiety abonamentowe, dzięki którym płacisz wyłącznie za funkcje, których potrzebujesz;
 • pakiet korzyści z rabatami od partnerów platformy;
 • pojawiające się codziennie aktualizacje mechanizmów i rozwój systemu;
 • liczne poradniki w formie tekstowej i video, a także nielimitowany support w formie mailowej i telefonicznej.

Skąd brać produkty do sklepu internetowego?

Twój pomysł na sklep internetowy zrodził się z pasji, wnikliwej analizy rynku, a może chęci rozwoju dotychczasowego biznesu? Czas sprawdzić, skąd brać produkty do sklepu internetowego! Szereg możliwości pozwoli Ci wybrać tę dopasowaną do Twoich potrzeb.

 1. Sprzedaż autorskich produktów np. rękodzieło. Unikalne produkty wraz ze zdjęciami, parametrami i opisem wprowadzisz ręcznie do sklepu.
 2. Produkty, które oferujesz w sklepie stacjonarnym lub posiadasz we własnym magazynie. Swój sklep na Sky-Shop.pl zintegrujesz z systemem ERP np. Subiekt, dzięki czemu zyskasz natychmiastowy dostęp do danych magazynowych. Co więcej, mechanizmy wspomagające sprzedaż zagwarantują Ci dostęp do aktualnych stanów magazynowych.
 3. Dropshipping, czyli wysyłka produktów do klienta bezpośrednio z magazynu hurtowni. To rozwiązanie, dzięki któremu nie musisz martwić się zatowarowaniem sklepu, magazynowaniem produktów i wysyłką paczek. Produkt zamawiasz w hurtowni dopiero wtedy, gdy klient zamówi go w Twoim sklepie. W Sky-Shop.pl znajdziesz ponad 150 gotowych integracji z hurtowniami dropshipping z różnych branż.

Dropshipping to model logistyczny chętnie wybierany przez początkujących sprzedawców. Pozwala bardzo niskim kosztem rozpocząć działalność na rynku e-commerce i sprawdzić, które z produktów cieszą się największym zainteresowaniem.

Formalności w sklepie internetowym

Zakładasz sklep internetowy od podstaw? Nie możesz zapomnieć o formalnościach! Należą do nich umowy z firmami zewnętrznymi (kurierzy, hurtownie, bramki płatnicze), a także obowiązki, jakie nakładają na Ciebie przepisy prawa.

    1. Firma a sklep internetowy

Rekomendowaną formą prawną przy prowadzeniu sklepu internetowego jest firma. W większości przypadków sprzedawcy decydują się na otwarcie jednoosobowej działalności gospodarczej. Jeśli nie chcesz zakładać firmy, możesz skorzystać z działalności nierejestrowanej. Będzie się to wiązało z ograniczeniami m.in. wysokości miesięcznego przychodu i liczby hurtowni skłonnych do podjęcia współpracy.

    2. Podatek dochodowy i VAT w sklepie internetowym

Każdy ze sklepów internetowych, także ten prowadzony na mocy działalności nierejestrowanej ma obowiązek odprowadzania podatku dochodowego. W przypadku podatku VAT, nie musisz go płacić dopóki nie osiągniesz ustalonego przez ustawodawcę progu lub nie zaczniesz sprzedawać produktów nim objętych np. kosmetyków.

    3. Kasa fiskalna dla sklepu internetowego

W zdecydowanej większości przypadków prowadzenie sklepu internetowego nie wiąże się z koniecznością posiadania kasy fiskalnej. W niektórych branżach np. sprzedaż biżuterii będzie to jednak konieczne.

    4. Regulamin sklepu internetowego i RODO

Twój sklep internetowy musi posiadać regulamin zamieszczony w widocznym dla klienta miejscu np. w stopce. Możesz napisać go samodzielnie lub zlecić jego przygotowanie firmie prawniczej. Jako sprzedawca jesteś zobowiązany do przestrzegania RODO. Oprogramowanie Sky-Shop.pl jest w pełni zgodne z przepisami w zakresie ochrony danych osobowych.

Jak założyć sklep internetowy od podstaw?

Obecnie założenie sklepu internetowego przebiega całkowicie zdalnie, a tworzenie go od podstaw wraz z formalnościami może zająć nawet krócej niż tydzień. Zobacz, czym krok po kroku warto się zająć!

 1. Znajdź pomysł na sklep internetowy i potencjalnych dostawców.
 2. Załóż konto w Sky-Shop.pl i rozpocznij konfigurację sklepu.
 3. Załóż firmę.
 4. Kup domenę u dowolnego dostawcy domen.
 5. Wybierz przesyłki kurierskie i formy płatności, jakie zaoferujesz.
 6. Zadbaj o regulamin sklepu.
 7. Dopracuj wygląd i skup się na marketingu.

Pamiętaj, że założenie sklepu internetowego to dopiero początek. Po jego skonfigurowaniu przyjdzie czas na marketing, pracę nad asortymentem i jak najbardziej atrakcyjną ofertą.

Wahasz się? Wszystkie funkcje oprogramowania Sky-Shop.pl przetestujesz podczas bezpłatnego, 14-dniowego okresu próbnego!

Kinga Tobała

Content Marketing Specialist w Sky-Shop.pl

***

Jesteś na początku swojej przygody ze sprzedażą online i zastanawiasz się jak założyć sklep internetowy od podstaw? Pytaj, to okazja, żeby dowiedzieć się więcej! A może już sprzedajesz w internecie i chciałabyś się podzielić wskazówkami i trudnościami, które napotkałaś? Czekamy na komentarz od Ciebie! Odpowiedzi na pytania udzieli ekspertka, Kinga Tobała.

Poprzedni
Następny