Znajomość języków obcych to bardzo przydatna umiejętność. Docenimy ją w momencie, gdy przyjdzie nam udać się za granicę, by załatwić kilka ważnych spraw.

I nieważne, czy będzie to wyjazd czysto turystyczny, czy też udamy się do pracy – łatwość porozumienia się z mieszkańcami znacznie ułatwi funkcjonowanie w danym państwie. Najbliższym nas krajem zachodnim są Niemcy i to właśnie tam kieruje swe kroki wielu Polaków. Dlaczego więc nie nauczyć się języka niemieckiego?

  1. Język niemiecki – czy rzeczywiście jest trudny?
  2. Niemiecki czy angielski?
  3. Język niemiecki – dlaczego warto?

Język niemiecki – czy rzeczywiście jest trudny?

Wiele osób przekonanych jest, iż język niemiecki jest bardzo trudny. Jeśli jednak przełamiemy się i udamy na kursy języka niemieckiego Kraków szybko się zorientujemy, iż to język jak każdy inny, ze swoimi wadami i zaletami, ale też bez problemu dający się opanować. Oparty jest on na logicznych zasadach i jeśli przyswoimy je sobie, przekonamy się, że reguły te obowiązują również w innych przypadkach i nie ma w tym nic skomplikowanego. Na tezę o trudności tego języka wpływ ma z pewnością fakt, iż w języku niemieckim można tworzyć bardzo długie słowa, które na pierwszy rzut oka mogą sprawiać trudność, choć oparte są na logice i szybko można się do nich przyzwyczaić.

język-niemiecki-kursy-1024x626

Niemiecki czy angielski?

Pozornie wydaje się, iż to język angielski jest najpopularniejszy w naszym kraju, dlaczego zatem stawiać na niemiecki? Odpowiedź jest prosta – to najbliższy nam rynek pracy, nauka niemieckiego Kraków zwiększy zatem nasze szanse na znalezienie zatrudnienia u zachodnich sąsiadów. Trzeba również pamiętać, iż coraz częściej niemieckie firmy inwestują w Polsce, a ich przedstawiciele odwiedzają nasz kraj – możliwość dogadania się z nimi w ich własnym języku może przynieść dużo profitów. Językiem niemieckim posługują się nie tylko nasi zachodni sąsiedzi – jest on również językiem urzędowym w Austrii, Szwajcarii czy Luksemburgu, a zatem sporej części Europy.

Język niemiecki – dlaczego warto?

Oczywiście znalezienie dobrej pracy to najczęstszy powód, dla którego udajemy się na kursy języka niemieckiego Kraków, ale z pewnością nie jedyny. W języku tym znaleźć można sporo książek i prac źródłowych, które dotychczas nie zostały przetłumaczone na inny język, a są wartościowym źródłem informacji. To również proza najwyższej klasy, a teksty takich twórców jak choćby Goethe czy Nitsche zdecydowanie najlepiej brzmią w oryginale, ujawniając swój potencjał. Bliskość Niemiec to również możliwość zwiedzania tamtejszych muzeów, podziwiania zabytków i zapoznania się z historią poszczególnych regionów tego kraju.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Następny