jak-osiagac-cele-uwolnij-swoj-potencjal Nie masz odwagi sięgnąć po swoje marzenia? Masz wrażenie, że Twoje życie ucieka przez palce, a Ty ciągle tkwisz w tym samym miejscu? Podpowiem Ci, jak osiągać cele, uwolnić swój potencjał i zacząć robić w życiu to, co się naprawdę kocha!

 

Zmień słownictwo

Jak często powtarzasz „udało mi się” ? Udało Ci się zdać egzamin, dostać pracę, zrobić projekt…wykreśl te słowa ze swojego słownika! W życiu NIC się nie udaje, nic nie jest dziełem przypadku. Na wszystko zasłużyłaś swoją ciężką pracą. Zamiast mówić, że coś ci się udało,  powiedz:  „Zrobiłam to! To moja zasługa!”. Słowa mają naprawdę wielką moc.  Pamiętaj o tym!

Zbuduj swoją własną prawdę

Pewnie nie raz słyszałaś teksty typu „człowiek uczy się na błędach”, „podróże kształcą” czy „co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Jednak są ludzie, którzy przez całe życie popełniają ten sam błąd, ale w ogóle nie wyciągają wniosków. Są osoby, które podróżują, ale niewiele wynoszą z wycieczek… oprócz kosmetyków z hotelu ;). Pamiętaj, to, co Cię nie zabije, wcale nie musi Cię wzmocnić. Nie wbijaj sobie do głowy uniwersalnych prawd. To może sprawić, że przez całe życie będziesz waliła głową w mur i do niczego nie dojdziesz. Jak osiągać cele? Zbieraj doświadczenia i buduj swoją własną prawdę, a dzięki temu będziesz naprawdę skuteczna w swoim działaniu!

Wyjdź poza strefę komfortu

Twoim największym pragnieniem w życiu jest osiągnięcie stabilizacji? Praca w korpo, facet na stałe i brak strachu przed tym co przyniesie jutro? To droga donikąd. Życie zawsze będzie cię zaskakiwać. Nie jesteś w stanie wszystkiego zaplanować i nad wszystkim mieć pełnej kontroli. Najwięcej osiągniesz wtedy, kiedy wyjdziesz poza strefę komfortu – kiedy spróbujesz czegoś nowego, czego w ogóle nie planowałaś. To naturalne, że boimy się tego, co nieznane, ale jeśli nie pokonasz tego strachu, możesz przez całe życie stać w miejscu zamiast się rozwijać.

Idź za marzeniami

Chcesz skoczyć na bungee, kupić sobie skuter, a może zdobyć Kilimandżaro? Po prostu to zrób! Nie pozwól, żebyś w wieku 80 lat żałowała, że nie zrobiłaś tego, czego tak bardzo pragnęłaś – bo nie było czasu, pieniędzy, odpowiedniej chwili. Być może nie opłaca się kupować skutera za kilka tysięcy, którego utrzymanie kosztuje fortunę, a przejedziesz się nim kilka razy w roku, ale WARTO. Dla tych kilku chwil radości, kiedy mkniesz jak szalona, wiatr rozwiewa Ci włosy i czujesz, że możesz wszystko. Spełnione marzenia nie mają ceny!

Pokonaj strach

Strach często staje na naszej drodze – przed ważnym egzaminem,  pierwszą randką czy na rozmowie o pracę. Tylko idiota się nie boi. Jacek Walkiewicz, psycholog i mówca motywacyjny, mówi: „Dwadzieścia lat temu się bałem i nie robiłem, dzisiaj się boję i robię”. Jak osiągać cele? Ważne, żeby nauczyć się żyć ze strachem i pomimo niego iść do przodu. Zaprzyjaźnij się z nim – niech cię nie wstrzymuje przed podjęciem działania!

Temat Cię zainteresował? Sprawdź również: Słowa mają moc! Wzmacniacze i osłabiacze. 

Źródło: Jacek Walkiewicz, „Pełna moc możliwości” (2015)

Poprzedni
Następny