20181101_223616

Masz winyle, które nie nadają się już do słuchania – są porysowane, zniszczone, ale szkoda Ci ich wyrzucać? Szukasz pomysłów na ich wykorzystanie? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. Podpowiemy Ci, jak zrobić zegar z płyty winylowej!

Płyty winylowe zaczęły wracać do łask! Chętnie podkradamy je naszym rodzicom, ale też są coraz łatwiej dostępne ma sklepowych półkach. Trzeba przyznać, że winyle mają swój urok. Z płytą winylową trzeba obchodzić się jak z jajkiem, bo jest podatna np. na zarysowania. Dlatego słuchanie muzyki z płyt jest pewną formą rytuału. Zanim ją puścimy, trzeba ją odkurzyć. Wymaga przesłuchania muzyki zgodnie z zamysłem twórcy, a nie skakania po poszczególnych piosenkach. Chcesz wprowadzić trochę tego klimatu vintage do swojego mieszkania? Zobacz, jak zrobić zegar z płyty winylowej!

Czego potrzebujesz?

  1. Mechanizmu do zegara (ok. 6 zł, Allgero)
  2. Płyty winylowej (już od 1 zł, Allegro)
  3. Pistolet z klejem na gorąco (ok. 20 zł)

Jak zrobić zegar z płyty winylowej

Zacznij od wybrania takiej płyty, która Ci się podoba i pasuje do Twojego wnętrza. Jak już masz to za sobą, umieść mechanizm do zegara w dziurce na środku winyla i umieść z tyłu część mechanizmu, w której umieszcza się baterie. Z prawej i lewej strony tej części zaaplikuj trochę kleju na gorąco, żeby mechanizm się nie ruszał. Ułóż wskazówki w takiej kolejności, jak przedstawiłyśmy to w wideo. I oczywiście nastaw zegar na odpowiednią godzinę. Zegar jest gotowy! Jeśli wybierzesz mechanizm z zawieszką, możesz go od razu zawiesić. Jeśli nie udało Ci się takiego znaleźć, to możesz przyczepić zegar do ściany, np. przy pomocy taśmy dwustronnej.

Gdzie będzie pasował zegar?

W każdym wnętrzu, które jest oryginalne i niebanalne albo w takim, w którym właśnie brakuje trochę “pazura”. Świetnie będzie się prezentował w mieszkaniach, w których króluje polski design z czasów PRL, ale też w przestrzeniach surowych, loftowych.

Razem raźniej!

Przeczytałaś tutorial, obejrzałaś wideo, a wciąż nie wiesz, jak zabrać się do zrobienia zegara? Zaproś do wspólnej zabawy z DIY przyjaciółkę. Razem na pewno będzie Wam raźniej i pokonacie ewentualne problemy. My zegar zrobiłyśmy z Moniką z kanału DIY na YouTubie Monika Czerska. Zajrzyjcie tam koniecznie i zobaczcie, co jeszcze fajnego robi Monika!

Pochwal się swoim zegarem!

Udało Ci się zrobić zegar? Koniecznie się nim pochwal. Wstaw jego zdjęcie na Instagram z hashtagiem #kobietyprzykawie.

Poprzedni
Następny