metaforma-cafe-krakow

Kawiarnia Kraków – Metaforma Cafe

Ruszamy z nową serią artykułów! Od tej pory będziesz mogła poznawać nowe miejsca, do których warto wybrać się na pyszną kawę. Masz swoją ulubioną kawiarnię? Napisz do nas, być może odwiedzimy właśnie wybrany przez Ciebie lokal!

Patrząc na pierwsze zdjęcie, pewnie nawet nie pomyślałabyś, że jest zrobione w kawiarni. Wchodząc do lokalu, masz wrażenie, że przekraczasz próg galerii sztuki. To jedyna kawiarnia w Krakowie, która ma tak niepowtarzalny klimat. W tym miejscu możesz wypić z przyjaciółką pyszną kawę, zjeść pyszny deser, popracować, poczytać książkę a także… Pooglądać dzieła sztuki!

IMGP7631

Kawiarnia Kraków – Metaforma Cafe

Miejsce na wyciszenie

Masz ochotę na chwilę wyciszenia, poczytać książkę? W korytarzu stoi półeczka z propozycjami do czytania. Może akurat coś Cię zainteresuje? Jak widać, nam nie były potrzebne krzesła, po prostu rozłożyłyśmy się przy ścianie i przeglądałyśmy to, co nas zainteresowało.

metaforma-cafe-znajdz-miejsce-dla-siebie

Kawiarnia Kraków – Metaforma Cafe

Metaforma Cafe – znajdź miejsce dla siebie!

W Metaforma Cafe każdy znajdzie miejsce dla siebie. Są stoliki z wysokimi krzesłami, wygodne krzesła i sofy, na których można się wygodnie rozłożyć. My ostatecznie wybrałyśmy czerwoną kanapę w kącie lokalu, żeby móc spokojnie porozmawiać i napić się pysznej kawy. Dla siebie zamówiłam Caffe Latte a Ewelina Caffe Macchiato.

kawa-w-metaforma-cafe

Kawiarnia Kraków – Metaforma Cafe

Kawa na medal!

W Metaforma Cafe, nie tylko wystrój jest dziełem sztuki, ale kawa również! Jak sami widzicie, dostałyśmy arcydzieło w filiżance. W tym lokalu kawa nie tylko świetnie smakuje, ale i dobrze wygląda. Każdy szczegół jest tutaj dopracowany.

desery-w-kawiarni-metaforma-cafe-w-krakowie-1024x672

Kawiarnia Kraków – Metaforma Cafe

A co do zjedzenia?

No i tutaj pojawia się problem. Dlaczego? Bo wszystko wygląda tak apetycznie, że nie sposób zdecydować się na jeden deser. Na powyższym zdjęciu możecie zobaczyć małą zapowiedź, ale to tylko jedna z wielu propozycji! Pozostałe możecie zobaczyć na profilu facebookowym Metaforma Cafe. Na pewno nabierzecie ochoty na coś słodkiego!

wernisaze-w-metaforma-cafe

Kawiarnia Kraków – Metaforma Cafe

Wernisaże i spotkania tematyczne

Metaforma Cafe to miejsce, w którym odbywają się wernisaże wystaw, spotkania z autorami książek, spotkania integracyjne. Na stronie facebookowej ciągle pojawiają się nowe informacje, na temat zbliżających się wydarzeń. Być może któreś z nich Cię zainteresuje?

metaforma-cafe-na-zewnatrz

Kawiarnia Kraków – Metaforma Cafe

A przed lokalem…

Jak można zauważyć na powyższym zdjęciu, można napić się kawy również przed lokalem, na świeżym powietrzu. Kiedy jest ładna pogoda, to całkiem dobra opcja! Teren jest zadbany, donice z zielonymi roślinami, dodają uroku temu miejscu. Jeśli chodzi o lokalizację, dla nas idealna. Metaforma Cafe sąsiaduje z Wawelem. Na pewno jeszcze nie raz napijemy się tam kawy.

kawiarnia-krakow-metaforma-cafe

Kawiarnia Kraków – Metaforma Cafe

Czym wyróżnia się Metaforma Cafe?

To miejsce, które łączy kawiarnię, lunch bar i galerię sztuki. Wystrój wnętrza cieszy oko, pozwala poczuć się swobodnie, odciąć się od codzienności, wypocząć, zrelaksować się po ciężkim dniu. Metaforma Cafe ma niepowtarzalny klimat, to miejsce odpowiednie na rozmowę z przyjaciółką, spotkanie w większym gronie czy też przeprowadzenie warsztatów. Informacja dla właścicieli zwierząt: jeśli masz psa, nie musisz się martwić, że nie zostanie wpuszczony do środka. Metaforma Cafe z otwartymi ramionami wita również czworonogi. Miałaś okazję napić się kawy w Metaforma Cafe? Planujesz się wybrać w to miejsce? A może znasz lokale, które są warte uwagi? Czekam na komentarz od Ciebie! Tymczasem wszystkich fanów kawy, zapraszam również do zapoznania się z ciekawostkami na temat kawy.

mataforma-cafe-kawiarnia

kawiarnia Kraków – Metaforma Cafe

Twoją kawiarnię też możemy ocenić!

Prowadzisz swoją kawiarnię? Napisz do nas na wspolpraca@kobietyprzykawie.pl – odwiedzimy także Twój lokal!

Poprzedni
Następny