cake-3016621

Planujesz imprezę w domu – urodziny, parapetówkę, imieniny? Chcesz, żeby to była wyjątkowa noc, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Podpowiadamy, jak zaplanować domówkę!

Tajemnica świetnej imprezy tkwi w detalach. Jest kilka rzeczy, o które trzeba koniecznie zadbać, planując imprezę w domu. Pamiętaj o wszystkich z nich, a na pewno Twoja domówka będzie niezapomniana!

Motyw przewodni

Najlepsze imprezy to te z motywem przewodnim! Pomysłów jest wiele: “Szalone lata 60.”, “Hawaje”, “PRL”, “Dirty Dancing”. To, jaki temat wybierzesz, zależy tylko i wyłącznie od twojej wyobraźni. Jeśli zdecydujesz się na domówkę z motywem przewodnim, ważne, żeby wszystkie elementy imprezy były spójne – od muzyki przez wystrój aż po dress code.

the-adoption-of-1515290

Muzyka

Najlepiej, jeśli wybierzesz dobrze znane, taneczne kawałki. Nie ryzykuj stracenia gości, dodając do playlisty piosenki, które prawdopodobnie lubisz tylko ty. Omijaj gatunki muzyczne, które są zdecydowanie nietaneczne, typu metal albo  wolne ballady, które usypiają, zamiast porwać twoich gości na parkiet. Fajnie jeśli dorzucisz kilka hitów, które zawsze sprawiają, że wszyscy ruszają się ma parkiet, np. rockandrollowe przeboje “Twist and shout” czy “Let’s twist again” albo discopolowe hity, takie jak “Ona tańczy dla mnie” albo “Jesteś szalona”.

Przekąski i napoje

Jeśli chcesz, żeby ten wieczór był wyjątkowy, zadbaj o bardziej kreatywne przekąski niż paluszki i chipsy.  Warto przygotować zarówno ciepłe, jak i zimne przekąski. Dobrym pomysłem mogą być  tortille albo tosty , a jeśli chodzi o zimne przekąski – melony z szynką parmeńską albo koreczki z serem, oliwką i winogronem. Możesz dodać mniejsze przekąski do pochrupania – marchewki czy ogórek, a do tego pieczywo i hummus, w którym można sobie maczać warzywa. Zastanawiasz się nad niebanalnymi napojami? Wymyśl swoje własne autorskie drinki (mogą to być trochę zmodyfikowane wersję tych najbardziej popularnych koktajli) i nadaj im ciekawe nazwy.

cupcake-3395293

Informacje dla gości

Zadbaj o to, żeby twoi goście otrzymali wszystkie potrzebne informacje odnośnie imprezy. Warto zrobić wydarzenie na Facebooku, na którym zamieścisz je wszystkie i twoi znajomi będą mogli zajrzeć do nich w dowolnym momencie.  Najważniejsze informacje to te odnośnie miejsca i czasu imprezy, dress code’u, wskazówek odnośnie dotarcia do mieszkania i sklepów w pobliżu.

Zadbaj o swoich sąsiadów

Jeśli nie chcesz popsuć relacji ze swoimi sąsiadami, zadbaj o to, żeby po północy muzyka nie grała za głośno i uprzedź ich wcześniej, że planujesz imprezę.

cocktails-1149171 Masz jakieś dobre patenty na dobrą domówkę? Napisz koniecznie o nich w komentarzu!

 

Poprzedni
Następny