stairs-4574579_1920

Lepsze samopoczucie, kondycja, szczupła sylwetka i zdrowie – korzyści z podjęcia wyzwania rzuconego przez markę Rexona jest naprawdę wiele, w końcu codzienna aktywność jest nieprzeceniona!

Nie trzeba uprawiać sportów wyczynowych, żeby coś zmienić i poprawić jakość dotychczasowego stylu życia… Wyzwanie Rexona 5000 kroków, to dobra opcja, także dla osób, które uwielbiają leniuchować i spędzać czas na kanapie z pilotem do telewizora w ręku!

“Więcej ruchu, więcej z życia” przekonuje marka Rexona, która zachęca do podjęcia aktywności fizycznej i zmiany stylu życia za zdrowszy. Wcale nie musisz robić wielkich wyrzeczeń, wystarczy 5000 kroków dziennie, czyli odrobinę zmienić przyzwyczajenia: zamiast windy wybierz schody, zamiast jazdy samochodem, idź pieszo. Na pewno w Twoim codziennym życiu znajdziesz mnóstwo okazji do tego, żeby zwiększyć liczbę kroków!

Według przeprowadzonych badań, brak ruchu przyczynia się do skrócenia życia, a w efekcie tego, nasze dzieci będą żyły nawet 5 lat krócej niż my! Potrzebujesz dodatkowej motywacji, żeby dołączyć do wyzwania Rexona? Może przekona Cię do tego sam Robert Kubica, który chociaż nie jest piłkarzem zawodowym – zdecydował się zagrać w piłkę, chociaż nie jeździ wyczynowo – codziennie jeździ na rowerze. Żeby udowodnić, że “chcieć to móc”, Robert Kubica podejmuje się wielu aktywności, nawet zakłada rękawice bokserskie i boksuje! Pokazuje nam, że nie ma rzeczy niemożliwych, każdy może podjąć się aktywności, a najlepiej zacząć… od 5000 kroków dziennie! A Ty, masz ochotę podjąć wyzwanie Rexona i zacząć się ruszać?

Krok 1 – Zabiegana, ale czy biegająca? Podejmij wyzwanie Rexona 5000 kroków!

Osoby, które regularnie uprawiają aktywność fizyczną, są podziwiane. W końcu chodzenie na spacery, bieganie, ćwiczenie za zajęciach fitness, to wszystko przybliża do szczupłej sylwetki i kondycji, a także ukazuje konsekwencję i samozaparcie. Tego wszystkiego zazdrościmy! A przecież wystarczy po prostu wstać z kanapy i postawić na trochę ruchu! To jak, podejmiesz się wyzwania Rexona 5000 kroków?

Bycie “fit” jest w modzie, ale nie zawsze udaje się utrzymać formę. Czasem przychodzą gorsze dni, brak motywacji, a do tego pojawiają się wymówki: “jestem zabiegana”, “praca w pełni zajmuje mój czas”, “mam mnóstwo obowiązków w domu”, “cały dzień jestem na nogach, pora na odpoczynek”. Ważne, żeby nie szukać powodu, a sposobu. Nie zastanawiać się, dlaczego tym razem nie będę mogła iść pieszo czy trochę poćwiczyć, tylko wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję, żeby trochę się poruszać, bo warto zażywać ruchu każdego dnia!

Z badań wynika, że aż 38 procent z nas przyznaje się do… zerowej aktywności ruchowej.

Zastanów się co robisz po powrocie z pracy? Czy jesteś wśród osób, które siadają przed telewizorem, leżą na kanapie, śledzą co robią w sieci inni? Mam nadzieję, że nie! A jeśli tak, to jest okazja, żeby to zmienić. Większość Polaków, nawet po małe zakupy do pobliskiego sklepu, podjeżdża samochodem. Efekt? Tycie, szybsze starzenie się, ciągłe zmęczenie, stres, wzrost poziomu cholesterolu. Nie ruszamy się, bo przecież nie mamy czasu. A może to tylko wymówka? Tak naprawdę, żeby się trochę poruszać nie potrzebujemy kosztownych karnetów czy strojów do ćwiczeń. Wystarczy, że zaczniemy wykorzystywać okazje do ruchu, które mamy przed sobą każdego dnia! Wyzwanie Rexona 5000 kroków to właśnie jedna z takich okazji.

Krok 2 – koniec wymówek! Minimum 5000 kroków każdego dnia

Cieżko jest zacząć, a jeszcze gorzej, kiedy ten “początek” odkładamy “na jutro”. Jutro, które prawdopodobnie nie nadejdzie nigdy. Nie szukaj wymówek, zacznij już dzisiaj! Ruch to nie tylko zdrowie, ale i dobra zabawa, wystarczy, że wybierzesz aktywność odpowiednią dla siebie. 5000 kroków możesz zrobić idąc pieszo do pracy czy do sklepu na zakupy. A może nawet skusisz się na krótki spacer lub przebieżkę? Nie masz czasu? To czasem kwestia wyboru, czy wolisz spędzić godzinę przed telewizorem czy na świeżym powietrzu.

Krok 3 – Sięgnij po wygraną – szczupła sylwetka i Twoje zdrowie!

Kondycja, dobre samopoczucie i szczupła sylwetka. Do tego moc endorfin! Wyzwanie Rexona 5000 kroków to bezstresowa kuracja odchudzająca i SPA w jednym. Jeśli codziennie będziesz pokonywać 5000 kroków, masz szansę zeszczupleć. Zmniejszy się Twoja chęć na podjadanie podczas sytuacji stresowych (co często się zdarza), bo ruch sprzyja wytwarzaniu się w organizmie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Ponadto, zaczniemy się częściej uśmiechać. Zwiększymy wydolność organizmu, kłopoty ze stawami przestaną być tak dokuczliwe. Odmłodniejemy! W końcu ruch przyspiesza krążenie krwi w tkankach, co sprzyja dotlenieniu skóry. Aktywność  to najlepsza profilaktyka prozdrowotna i jeden z podstawowych czynników zapobiegających chorobom cywilizacyjnym, takim jak choroby serca i układu krążenia, nadciśnienie, cukrzyca, otyłość. Przemierzając minimum 5000 kroków każdego dnia poprawi nam się pamięć i koncentracja. Będziemy aktywniejsi w pracy i bardziej otwarci na podejmowanie wszelkich wyzwań umysłowych, takich jak nauka języków czy nabywanie nowych umiejętności związanych np. z opanowaniem nowoczesnych technologii.

Krok 4 – Pochwal się! Zdobądź uznanie i motywuj innych

Skoro już jesteśmy zdecydowani, ruszajmy i zróbmy codziennie minimum 5000 kroków. Skąd będziemy wiedzieć, że już osiągnęłyśmy cel? Najlepiej ściągając aplikację Rexona 5000 kroków, dostępną na www.rexona.com/pl/5000-krokow.html. Z jej pomocą możesz policzyć liczbę swoich kroków, zebrać specjalne odznaki i dowiedzieć się, co dobrego chodzenie daje dla samopoczucia i zdrowia. A jeśli chcesz dowiedzieć się, jak tworzy się społeczność kampanii Rexona, wejdź na stronę Rexona.com.pl i sprawdź, ile łącznie Polacy zrobili już kroków. Do akcji zachęca nas m.in., Robert Kubica i inne gwiazdy polskiego sportu. Warto iść za ich przykładem.Rexona-damskie

Krok 5 – Nie ograniczaj się ! Sięgnij po kosmetyki Rexona i ciesz się świeżością i niezawodną ochroną przed potem!

Nieważne jaką aktywność wybierzesz, bez wątpienia ważny będzie komfort i świeżość. Wybierz bestsellery Rexona – linię Cobalt dla niego i Sexy Bouquet dla niej, lub wypróbuj nową serię Rexona Stay Fresh. To linia żeli i antyperspirantów dla niej i dla niego. Poranek rozpocznij z żelem pod prysznic, który pobudzi zmysły i zapewni długotrwałe uczucie świeżości przez cały dzień. Do tego dobierz ulubiony antyperspirant: w sprayu, sztyfcie lub w roll-on’ie i zapewnij sobie doskonałą ochronę przed powstawaniem potu i nieprzyjemnego zapachu aż do 48 godzin. Wszystko dzięki innowacyjnej, technologii Motionsense, która aktywuję się pod wpływem ruchu, uwalniając świeży zapach zapewniając wspaniałe uczucie świeżości. Dokładnie wtedy kiedy potrzebujemy jej najbardziej.

Poprzedni
Następny