5-rzeczy-ktorych-powinnysmy-nauczyc-sie-od-mezczyzn Mężczyźni powinni zapisać się do kobiet na lekcję empatii i intuicji. Przydałby się też na pewno porządny wykład z kolorów, bo ciężko im odróżnić chabrowy od kobaltowego – a przecież dla nas to kolosalna różnica! A czego my powinnyśmy nauczyć się od mężczyzn?

Nie bez powodu mówi się, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa. Nasz mózg jest inaczej zbudowany niż mózg facetów i funkcjonuje w odmienny sposób. To sprawia, że zachowujemy się inaczej, myślimy inaczej, mamy inne umiejętności. Jeśli czujesz, że zbyt często rządzą Tobą emocje, wiedz, że wszystko w porządku – jesteś typową kobietą. Mężczyźni natomiast są z reguły twardo stąpającymi po ziemi realistami, nastawionymi na rozwiązywanie problemu. Zazwyczaj nie szargają nimi, tak jak kobietami, emocje i są w stanie na wiele spraw spojrzeć chłodno, z dystansem. Dlatego czasami dobrze jest poradzić przyjaciela, a nie kumpeli. Oto kilka wskazówek, czego powinnyśmy nauczyć się od mężczyzn.

Jak się nie przejmować

“Czym ty się przejmujesz?”, “Nie przejmuj się innymi ludźmi”, “Nie przejmuj się rzeczami, na które nie masz wpływu” – powtarza mi w kółko mój kolega z pracy. Kobiety mają dziwną tendencję do przejmowania się dla zasady – “Jest za dobrze, może stworzę sobie jakiś problem!”. Znasz to skądś? Chodzisz jak bomba zegarowa przed ważnym egzaminem czy prezentacją projektu przed przełożonym? Analizujesz każdą wpadkę i przeżywasz non stop swoje porażki? Mężczyźni nie tracą czasu na takie pierdoły.  Wiedzą, że przejmowanie się nic nie zmieni. Wolą wykorzystać go na granie w najnowszą Fifę czy Wiedźmina.

Jak mówić krótko i konkretnie

Szef pyta Cię, co się stało, dlaczego nie wypaliła współpraca z potencjalnym klientem. Ty opowiadasz mu całą historię spotkania z nim – jak wyglądał dyrektor, z którym się spotkałaś, co zamówiliście do jedzenia, że zachowywał się jak buc i miał brudne buty. Halo, a gdzie sedno sprawy? “Poproszę konkrety? Jaki jest problem?” – słyszysz. I próbujesz ten natłok myśli, emocji i odczuć w Twojej głowie jakoś poukładać. Starasz się z całych sił znaleźć fakty w tej całej historii. Brzmi znajomo? Z facetami tak trzeba, konkretnie! Precyzyjne przekazywanie naszych myśli czasami się przydaje, na przykład podczas rozmowy o pracę czy prezentacji ważnego projektu – nikt nie chce słuchać wtedy rozwlekłych opowieści, a jedynie to, co najważniejsze – sedno sprawy.

czego-powinnysmy-nauczyc-się-od-mezczyzn-zdjecie

Opanowanie

Ważne zebranie w pracy z szefem. Są zwolnienia, więc atmosfera nie jest za ciekawa. Ważą się losy pracowników, “być czy nie być”. Ty obgryzłaś już wszystkie paznokcie, trzęsą Ci ręce, nogi Ci chodzą, a pot dosłownie po Tobie spływa. Siedzący obok Ciebie kolega wygląda, jakby przyszedł do pubu z kolegą i własnie czekał aż dostanie zimne piwko. Jest na to naukowe wyjaśnienie. Kobiecy układ limbiczny, który jest odpowiedzialny za emocje,  jest o wiele głębszy niż męski. To dzięki temu kobiety mają taką łatwość wyrażania swoich emocji i uczuć, jednak również przeżywają wszystko mocniej. Pamiętaj, że, kiedy jesteś bardziej opanowana, w oczach innych, na przykład pracodawcy czy klienta, jesteś postrzegana jako bardziej wiarygodna i profesjonalna.

Zdecydowanie

Wchodzisz ze swoim facetem do knajpy z burgerami. Nic skomplikowanego, proste danie. Nie żadne tam bezglutenowe puree z buków z dodatkiem nasion chia. A jednak dla Ciebie okazuje się to prawdziwym wyzwaniem – czerwona czy klasyczna cebula? rukola czy sałata? Z ogórkami czy bez? 5 sosów do wyboru?! Kiedy odrzuciłaś już opcje, których na pewno nie zjesz i jesteś już na ostatnim etapie selekcji (zastanawiasz się pomiędzy opcją nr 2 i 3), Twój samiec alfa już dawno dostał dostał podwójnego super big burgera z podwójnym mięsem. Tylko wszedł i już wiedział, że to coś właśnie dla niego! Zdecydowanie szybkiego podejmowania decyzji powinnyśmy nauczyć się od mężczyzn.

Pewność siebie

“Pójść po podwyżkę? O, nie w życiu! Nie należy mi się, nie zasługuje, za wcześnie…” – nie powiedział nigdy żaden mężczyzna. Badania wykazały, ze kobiety zaniżają swój iloraz inteligencji (średnio o 5 punktów), a mężczyźni systematycznie go zawyżają. Porażki szybko idą u nich w niepamięć, za to kiedy raz na jakiś uda im się coś zrobić, to o ich sukcesie wie cała firma. Mogą mieć oponkę na brzuchu, brudne buty i nieświeży oddech, ale i tak będą czuli się bogami tego świata! Kobieto, uwierz w siebie czasami choć w połowie tak jak Twoi koledzy. Sposoby na to, jak być pewną siebie znajdziesz TUTAJ.

Często narzekamy na to, że mężczyźni są pozbawieni uczuć, mówią tyle co nic i mają o sobie za duże mniemanie. Ale może czasami zamiast marudzić warto wyciągnąć z różnic pomiędzy nami to, co dobre i wziąć przykład z niektórych zachowań mężczyzn? Napisz czy zgadzasz się z moimi obserwacjami! A może dodałabyś coś do tej listy coś jeszcze, czego powinnyśmy nauczyć się od mężczyzn? Podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzu.

Poprzedni
Następny