5-domowych-sposobów-na-cellulit My kobiety o cellulicie wiemy wszystko! Mamy go przecież na tyłkach, na udach, nawet czasami na plecach czy ramionach. Czy jest ładny? Kwestia gustu! Czy jest widoczny – zależy u kogo! Czy chcemy się go pozbyć? ZAWSZE – chociaż nie zawsze się do tego przyznajemy!

Wiecie, jaki jest najgorszy mit o cellulicie powtarzany z ust do ust od lat? Że cellulit jest domeną kobiet! To nieprawda! Mężczyźni także mogą mieć cellulit! Ale.. po pierwsze – wcale się nim nie przejmują. Po drugie – trudno go dostrzec w tym gąszczu włosów na udach, pupie czy brzuchu. Tylko kobiety walczą z cellulitem, uparcie i skrycie. Wiele kobiet do cellulitu się nie przyzna. Wiele kobiet mówi, że go akceptuje, lubi – ba! Niektóre mówią, że go kochają!

Wierzycie w te opowieści o tym jakie to piękne jest ciało kobiety pokryte rozstępami i cellulitem? Niektóre panie bardzo głośno się tym chwalą. Są ponoć dumne z tego jak wygląda ich ciało doświadczone przez życie i czas. A ty? Lubisz swój cellulit? A może masz to gdzieś, bo wcale go nie masz? Tak czy siak warto znać domowe sposoby na cellulit, bo nigdy nie wiesz kiedy się pojawi. Dziś cellulitu nie masz, jutro patrzysz w lustro i nie wierzysz, że to twoje uda. Dodatkową ciekawostką o cellulicie jest to, że wcale nie jest on zarezerwowany dla osób otyłych, cellulit mogą mieć nawet modelki!

5 domowych sposobów na cellulit

Z cellulitem jest podobnie jak z chorobą – lepiej zapobiegać, niż leczyć. Dlatego nawet jeśli dziś cellulit nie jest twoim problemem, radzimy mu zapobiegać. Potem będzie trudniej!

  • Szczotkowanie na sucho.

Jedna z przyjemniejszych metod. Polega na szczotkowaniu ciała suchą szczotką. Potraktujmy to jak masaż. Szczotkujemy ciało przynajmniej raz dziennie, suchą szczotką z naturalnego włosia. Niezwykle relaksujące i skuteczne! W ten sposób poprawiamy krążenie i jędrność skóry.

  • Peeling

Peeling pod prysznicem to bardzo skuteczny sposób na cellulit. Działa podobnie jak masaż z tym, że przy peelingu dodatkowo złuszczamy martwy naskórek. To bardzo ważne, bo martwy naskórek jest poważną barierą ograniczającą chociażby działanie kosmetyków ujędrniających.

  • Kosmetyki ujędrniające

Chociaż możesz w to nie wierzyć to jednak kosmetyki ujędrniające są bardzo ważne w redukcji cellulitu. Samymi kosmetykami cellulitu nie usuniesz, bo nie mają aż tak dużej mocy sprawczej, ale bez nich będzie trudno twojej skórze odzyskać jędrność, gładkość, elastyczność. Najskuteczniejszym zabiegiem ujędrniającym skórę jest body-wrapping.

  • Masaż bańką chińską

Jeden z najskuteczniejszych i jednocześnie najbardziej bolesnych zabiegów błyskawicznie ujędrniających skórę. Na taki zabieg warto wybrać się za pierwszym razem do profesjonalisty i podpatrzeć, jak on to robi. Bańka chińska tak niesamowicie działa na skórę i cellulit, że w niektórych wypadkach wystarczy kilka zabiegów, by cellulit widocznie się zmniejszył lub nawet całkowicie zniknął!

  • Masaż wodą

Warto zapamiętać, że cellulit bardzo lubi ciepło. Jeśli więc myślisz, ze pozbędziesz się go leżąc w wannie pełnej gorącej wody to się mylisz! Doskonałe efekty jesteś w stanie osiągnąć robiąc sobie prysznic na przemian ciepłą i zimną wodą.

Stosuj przynajmniej jedną z wymienionych metod regularnie, a cellulit przestanie być twoim wrogiem! Więcej rad na temat cellulitu znajdziecie na portalu Netkobieta.pl

Temat Cię zainteresował? Sprawdź rownież: Maseczki nawilżające – zadbaj o cerę naturalnie! 

Poprzedni
Następny