Domowe maseczki na twarz – wypróbuj 6 najlepszych przepisów!
Dzisiaj poznasz przepisy, które mogą zostać na długo w Twoich rutynach pielęgnacyjnych! Będziemy przygotowywać domowe maseczki w pełni naturalne, ze składników, których kilka (a może nawet wszystkie!) mamy w swojej kuchni. Nie są drogie w przygotowaniu i regularne ich stosowanie może przynieść niesamowite efekty!
Jeśli do tej pory korzystałaś tylko z kosmetyków drogeryjnych i chciałabyś coś zmienić w swojej pielęgnacji, ogromnie zachęcam Cię do wypróbowania przepisów na domowe maseczki na twarz. Przygotowanie zajmuję parę minut, a Twoja skóra na pewno Ci za to podziękuje. Zacznijmy od wybrania opcji odpowiedniej dla siebie i od przygotowania składników:
Domowe maseczki nawilżające
przepis miodowo-owsiany:
składniki: 1 łyżka miodu (polecamy miód Manuka), 1,5 łyżki zmielonych płatków owsianych i kilka kropel oliwy
przygotowanie: miód, płatki owsiane oraz oliwę mieszamy i tak uzyskaną papkę nakładamy na twarz na około 15 minut.
Płatki owsiane delikatnie złuszczają i wygładzają naskórek oraz koją podrażnienia. Oliwa koi podrażnioną skórę i chroni przed utratą wilgoci. Przy regularnym stosowaniu maseczki, skóra staje się nawilżona i odżywiona. Zawdzięczamy to przede wszystkim działaniu miodu, który ma właściwości nawilżające, antybakteryjne i przeciwzapalne. Maseczka ma idealny skład do pielęgnacji skóry suchej, przesuszonej i wrażliwej.
przepis z jajkiem i awokado:
składniki: połowa awokado, jajko, kilka kropel oliwy
przygotowanie: jajko roztrzepujemy, awokado miksujemy – składniki łączymy, dodajemy kilka kropel oliwy. Maseczkę nakładamy na 15-20 minut, po czym zmywamy ciepłą wodą.
Awokado głęboko nawilża skórę i tworzy na niej filtr ochronny, który chroni przed utratą wody. Jajko ma właściwości regenerująco-kojące. Oliwa również koi podrażnioną skórę i chroni przed utratą wilgoci. Przy regularnym stosowaniu maseczki skóra staje się nawilżona, a podrażnienia są złagodzone. Maseczki nawilżające są idealne do cery suchej, przesuszonej i skłonnej do podrażnień.
Domowe maseczki na trądzik
przepis z owsem:
składniki: 2 łyżeczki zmielonych płatków owsianych, 1 łyżeczka sody oczyszczonej, kilka łyżek wody
przygotowanie: płatki owsiane mieszamy z łyżeczką sody oczyszczonej i dodajemy odrobinę wody (niezbyt dużo, żeby konsystencja nie była zbyt wodnista i maseczka nie spływała z twarzy). Nałóż maseczkę na twarz na około 15 minut, po czym spłucz letnią wodą.
Płatki owsiane delikatnie złuszczają i wygładzają naskórek oraz koją podrażnienia. Soda ma właściwości łagodzące podrażnienia i oczyszczające z brudu, łoju i pozostałości kosmetyków. To maseczka idealna dla cery trądzikowej i skłonnej do podrażnień.
przepis mleczno-drożdżowy:
składniki: 1/4 kostki świeżych drożdży, 1 łyżka mleka, 2 krople oliwy
przepis: składniki mieszamy, grubą warstwę papki nakładamy na twarz i zostawiamy na 15 minut, po czym zmywamy letnią wodą.
Drożdże zapobiegają pojawianiu się stanów zapalnych i wysypki, mleko nawilża i odżywia skórę. Oliwa na właściwości kojące i chroni przed utratą wilgoci. Regularne stosowanie maseczki z drożdżami pomaga w walce z trądzikiem i łagodzeniu stanów zapalnych. Skóra staje się miękka, wygładzona i oczyszczona.
Domowe maseczki na przebarwienia
przepis miodowo-cytrynowy:
składniki: 2 łyżki mąki ziemniaczanej, 1 łyżka soku z cytryny, 1 płaska łyżka miodu, 1 łyżka jogurtu naturalnego
przygotowanie: składniki mieszamy, otrzymaną maseczkę nakładamy na twarz na około 15 minut, po czym spłukujemy letnią wodą.
Mąka ziemniaczana ma właściwości matujące, wygładzające i ochronne. Miód nawilża, ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Kluczową rolę odgrywa tutaj sok z cytryny o właściwościach złuszczających oraz rozjaśniających i wybielających przebarwienia – poprawia koloryt skóry, odświeża i odżywia skórę. Jogurt naturalny, natomiast działa ściągająco, łagodzi stany zapalne, chroni przed wysuszeniem i odwodnieniem. Maseczka jest idealna dla posiadaczek skóry zmęczonej, szarej, potrzebującej odżywienia i skłonnej do powstawania przebarwień.
przepis z kurkumą i miodem
składniki: 1 łyżeczka kurkumy, 1 łyżeczka soku z cytryny, 1 łyżeczka miodu, 2 łyżki jogurtu, kilka kropel oliwy.
przygotowanie: składniki mieszamy, maseczkę nakładamy na twarz na 15 minut, po czym spłukujemy letnią wodą.
Kurkuma ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne i tak jak cytryna, pomaga w leczeniu przebarwień na skórze. Miód nawilża, ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Jogurt naturalny, natomiast działa ściągająco, łagodzi stany zapalne, chroni przed wysuszeniem i odwodnieniem. Oliwa na właściwości kojące i chroni przed utratą wilgoci. Maseczka jest ratunkiem dla osób, które borykają się z przebarwieniami – regularne jej stosowanie przynosi widoczne efekty! (uwaga: nie zostawiaj maseczki zbyt długo na twarzy, bo kurkuma może zabarwić skórę na żółto).
Sprawdź również skąd się biorą przebarwienia i jak się ich pozbyć. A artykule znajdziesz informacje na temat przyczyn powstawania przebarwień, jeszcze więcej domowych sposobów na ich zwalczanie oraz informacje na temat profesjonalnych zabiegów rozjaśniających.
A jak wygląda Twoja pielęgnacja?
Jeśli już wybrałaś maseczkę odpowiednią dla swojej skóry i przygotowałaś składniki, zapraszam do chwili relaksu i odprężenia, podczas którego Twoja skóra będzie czerpać samo dobro z natury. Czy stosujesz na codzień kosmetyki naturalne, czy raczej wybierasz produkty drogeryjne? A może znasz sprawdzone przepisy, którymi mogłabyś się z nami podzielić? Czekamy na komentarz od Ciebie!
Sprawdź również: Kosmetolog a kosmetyczka – jakie są między nimi różnice?
Uwielbiam takie maseczki 🙂 Do przepisów na pewno jeszcze nieraz wrócę i przetestuję.
Ola, super, zachęcam! A jeśli masz jakiś sprawdzony przepis na maseczkę, również możesz nam podesłać. Wypróbujemy. 🙂
Lubię takie maseczki, ale rzadko je kręcę.
Z powodu braku czasu, czy jednak wolisz produkty drogeryjne?
Wykorzystam te naturalne przepisy, świetnie, że trafiłam akurat na nie 🙂
Naprawdę warto. Regularne stosowanie takich maseczek może zdziałać cuda. 😉
A ja dla odmiany napisalam post o wit C ale w modzie a nie pielegnacji twarzy. Jeśli masz ocohtę, to zapraszam do siebie chicbykate.com/witamina-c-w-modzie/
Zapowiada się interesująco, zaglądnę. 🙂
Od cytryny w kontakcie z cerą ostatnio stronię. Cera dobra, przebarwień nie ma, więc czego chcieć więcej. Słyszałam o naseczkach z avocado same superlatywy, więc przepis pożyczam ! Dziękuję
Uwielbiam takie domowe kosmetyki! Chętnie wypróbuje